Як хворіється без лікування.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 06 квітня 2020, 10:42

Десь я читав, розписані стратегії боротьби з вірусом.
Сенс такий, що кожна країна, згідно своїх можливостей, обирає шлях, і набір засобів.
І наші ховрашки - обрали, мінімальні грошові витрати на манюпасів, при максимумі поліцайсько - обмежувальних заходів.
Забезпечення масками і тестами, судячи з того, що просочилося в медія - тільки для кола наближених, депутати, адміністрація, т.д. Я думаю, для цих людей забезпечується регулярне тестування, наприклад - щодня, або двічі на тиждень, з метою - вчасно почати лікування, не допустити розвитку небажаних явищ у легенях.
Я не можу інакшим чином пов'язати рапорти бубочькі, про сотні тисяч масок і тестів, із реальною того всього відсутністю.
Відкрито - вони нізащо про це не скажуть.
Маразм в тому, що за їхньою шкалою цінностей - поліцаї і медики також належать до манюпасів, і не забезпечені засобами захисту. Табєль о рангах - не співпадає із раціональним забезпеченням функціонування структури, навіть, на скромному, мінімальному рівні. І. зауважте - це залишається незмінним. Бо табєль о рангах для них - непорушна скрєпа, основа основ. Отак вони і повиздихають. Тільки, можливо, не цього разу. Коронавірус, все ж таки, заслабий, для цього. Це - не оспа, не чума, і, навіть, - не холера.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59215
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Фрося » 06 квітня 2020, 11:50

Fedorov
@Dimka_Fedorov
·
11 мин
УниКлиника моего городка Эрлангена первой в Германии получила разрешение и начала терапию тяжело больных пациентов с COVID-19 при помощи трансфузии плазмы от выздоровевших пациентов


Uniklinik Erlangen erhält Zulassung - Corona-Behandlung mit Blutplasma
Die Uniklinik Erlangen hat die Zulassung bekommen, therapeutisches Plasma herstellen. Damit sollen Corona-Patienten behandelt werden.
m.bild.de

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 06 квітня 2020, 11:55

Фрося, це вже - рівномірно, по всій площі ???
:lol: :lol: :lol:
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59215
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Фрося » 06 квітня 2020, 11:58

Vollmer писав: Фрося, це вже - рівномірно, по всій площі ???
:lol: :lol: :lol:
Трудно с восприятием текста?
Понимаю,понедельник.. :pardon:

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 06 квітня 2020, 15:41

Сергій Дацюк
Філософ
СИДІТЬ ДОМА, МИЙТЕ РУКИ!
06 квітня 2020, 13:20

Версія для друкуКоментарі12
Це все, що сьогодні може запропонувати нам наша держава.

Чому так сталося? Чому, як і сто років назад під час епідемії іспанського грипу (1919-1920), рекомендації не змінилися? Невже наші супердосягнення часів НТР та вільного доступу до важливих технологій ніяк не вплинули на охорону здоров'я?

Відповідь слід шукати не в медичних досягненнях, які безумовно вражаючі, а в політиці охорони здоров'я, тобто у структурному влаштуванні охорони здоров'я, у цілях, під які така система створюється та підтримується у окремих країнах, у тих завданнях, які ставляться лікарям національної системи охорони здоров'я.

Ми, нащадки СРСР, виглядаємо в ситуації пандемії в деяких аспектах краще, ніж Європа: вакцинація старших поколінь БЦЖ, наявність залишку колись надлишкових ліжко-місць, наявність залишків СЕС. Ми б виглядали ще краще, якби не руйнували, а розвивали ту систему, яка дісталась нам від СРСР. При цьому обережно додаючи до неї окремі європейські досягнення.
СпойлерРозкрити
ми ж рухаємося в Європу, правда? І реформу охорони здоров'я проводимо у відповідності до європейських стандартів.

Давайте в контексті відповіді на деякі запитання щодо пандемії коронавірусу я зацитую вам деякі місця з однієї книги, яка доволі добре описує європейський досвід реформ охорони здоров'я, – Антона Білякова "Опыт Европейского Союза в области регулирования здравоохранения" (Москва, 2015).

Хочете знати, чому така катастрофічна ситуація з епідемією коронавіруса в Італії та Іспанії? Відповідь у цій книжці:

"У країнах з так званими національними системами охорони здоров'я децентралізація або навіть регіоналізація є одним з ключових елементів реформ. Кілька країн децентралізували свої системи, передавши повноваження щодо прийняття стратегічних рішень регіональним і місцевим владам. Якщо не брати до уваги скандинавські країни, можна сказати, що найбільш успішно ця реформа була реалізована в Італії та Іспанії..."

Саме тому ці країни – виглядають найгірше в ситуації пандемії коронавірусу. Саме тому в окремій Ломбардії в Італії може бути епідеміологічна катастрофа, а у окремо взятій провінції Хубей в Китаї може бути швидка та успішна перемога над епідемією.

Хочете знати, чому окрім "сидіть дома, мийте руки" держава нам нічого запропонувати не може? Ось ще одне місце з цієї книги.

"Починаючи з другої половини вісімдесятих років, проводяться досить амбітні реформи, спрямовані на підвищення раціональності та ефективності системи охорони здоров'я шляхом створення конкуренції між її учасниками. Мета цих реформ – ввести ринкові механізми в управління системою охорони здоров'я [118]. При створенні конкуренції для раціоналізації витрат і підвищення якості послуг мають велике значення два наступних аспекти: вільний вибір лікаря споживачем (пацієнтом і (або) застрахованою особою) і бюджетування послуг фахівців. Наслідок цих аспектів – перенесення відповідальності на особу (установа), що надає медичні послуги, що дає їм стимул надавати якісні послуги за меншу ціну [119]. Відносини між постачальниками послуг та споживачами послуг засновані на договорі. За умовами договору, на постачальника послуг накладаються бюджетні (фінансові) рамки (що визначає вартість послуги), а також зобов'язання уважно ставитися до побажань пацієнта (що визначає якість послуги).

Запровадження ринкових механізмів передбачає принципову зміну ролі держави. Вона зберігає за собою роль регулятора системи охорони здоров'я, встановлюючи цілі і визначаючи правила і межі конкуренції між учасниками відносин. Проте, держава повинна буде відійти від практичного управління системою охорони здоров'я [120]..."

Перекладу вам зрозумілою мовою: СЕС треба було знищити, а сімейних лікар це комівояжер, який вирішує на користь якої корпорації перерозподілити ваші гроші у разі хвороби в залежності від вашого матеріального становища – це буде державна (муніципальна) чи приватна клініка, препарат якої фармакологічної світової монополії вам виписати, який саме антибіотик вам виписати, щоб ви відчепилися.

Система корпоративно-конкурентної медицини більш-менш прийнятно вміє лікувати знайомі хвороби для багатих та забезпечених громадян. При цьому незабезпечені громадяни мабуть мають померти – природно або ж під час епідемії. Саме тому система корпоративно-конкурентної медицини погано справляється з епідеміями. Адже для успішної боротьби з епідемією потрібна СЕС, надлишкова кількість ліжкомісць, своя мікробіологія і т.д.

Суть Санітарно-епідеміологічної служби, яку знищила колишній сумнозвісний міністр охорони здоров'я, полягала у орієнтації саме на епідемію. Але якісь генії з США та Європи порахували, що епідемії нам більше на загрожують. А ми ж в Україні не любимо все з СРСР, і дуже любимо все західне і особливо європейське.

Тепер давайте порахуємо, якщо ми такі вже бізнесмени. Скільки би нам коштувало утримування СЕС в структурі фінансування охорони здоров'я? Невелика частка від загального бюджетування на охорону здоров'я.

Направду Україна ще недавно виглядала дуже непогано у фінансуванні охорони здоров'я. А потім з Україною сталася медична реформа. І бюджетування медицини почало недотягувати до рекомендованого ВООЗ 5% ВВП.

А тепер порахуємо, скільки відсотків ВВП втратить Україна через недофінансування СЕС та власної мікробіологічної науки? Хто скаже точно – 10%, 20%, 30%, 40%, 50%, 60%, 70%?
Ми все одно заплатимо ці незаплачені в минулому гроші за охорону здоров'я, але в ситуації смертей від епідемії, падіння ВВП, руйнації бізнесу та явної загрози голоду в країні.

Куди поділися ці гроші? Я дам вам відповідь. Значна кількість грошей з держбюджету іде або прямо у кишені олігархів через тисячі схем та тендерів, або опосередковано через надмірні тарифи та так звані компенсації щодо них.

Тож продовжуйте ненавидіти все, що пов'язане з СРСР, продовжуйте радикальні європейські реформи охорони здоров'я.

Сидіть дома, мийте руки!

https://blogs.pravda.com.ua/authors/dat ... 0278c74d1/
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 06 квітня 2020, 15:54

Гліб Канєвський
Голова експертної організації StateWatch, керівник проекту "Марлін"
Уряд Шмигаля забороняє, однак не може впоратися із прямими обов'язками
06 квітня 2020, 13:14

Експертна організація StateWatch звертає увагу на три системні проблеми, з якими не впорався уряд Дениса Шмигаля.

1. Фінансове заохочення працівників опорних медичних закладів, обраних для шпиталізації пацієнтів з коронавірусом, фактично не виконане. Національні ЗМІ демонструють сюжети з різних регіонів, де персонал, переважно медсестри, скаржаться, що за березень отримали 6-8 тис гривень. Хто буде ризикувати своїм життям та здоров'ям за 300$ на місяць, коли новий Міністр охорони здоров'я Максим Степанов після років на державних посадах декларує кілька автомобілів Range Rover та Lexus, а також годинники Rolex, Breguet і Piaget?

За даними державної служби статистики, у лютому 2020 року розмір середньої зарплати медпрацівників був одним із найнижчих в країні – 7 471 грн (середня заробітна плата в Україні – 10 847 грн).

2. Матеріальне забезпечення медперсоналу відсутнє. Уже нікого не дивує аналітика про те, що в лікарнях немає костюмів біозахисту, респіраторів чи нітрилових рукавичок.

Згідно даних моніторингу StateWatch рівень забезпечення опорних лікарень на дані медичні товари по всіх регіонах коливається в межах 1-5% від загальної потреби на час карантину.

Реальний стан потреб опорних лікарень був зведений в середині березня. А законодавство про закупівлі спрощене лише в кінці березня. Таким чином, коли лікарні вийшли на тендери, щоб закупити елементарні системи індивідуального захисту, на ринку залишилися обмежені пропозиції по завищеним в рази цінам. Адже протягом січня – початку березня великі партії медтоварів вивезли з України до Китаю та країн Європи.

3. Масове тестування провалене. Апарати штучної вентиляції легень під питанням. У влади відсутня стратегія щодо забезпечення тестами та апаратами штучної вентиляції легень населення. Є лише тактичні кроки – це закупівлі невеликими партіями тестів та ШВЛ в Китаї. А також, звичайно, перекладання відповідальності на бізнес, волонтерів та благодійників.

Втім, для того, щоб протестувати 37-мільйонне населення жодних запасів бізнесу чи ідей волонтерів не вистачить. Потрібна системна робота держави з її повноваженнями та ресурсами.

Де поділися численні академії наук, на які роками виділяли кошти з бюджету України?

Чи шукає влада ідеї серед бізнесу та приватних винахідників як розгорнути виробництво тестів та ШВЛ в Україні?

Про це жоден чиновник з екранів ТБ не доповідає. І відсутність стратегії – це пряма відповідальність КМУ Дениса Шмигаля.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/kan ... 00ecdac27/
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
stan700
Повідомлень: 5520
З нами з: 25 березня 2018, 13:05

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення stan700 » 06 квітня 2020, 20:35

Vollmer писав: Сергій Дацюк
Ми, нащадки СРСР, виглядаємо в ситуації пандемії в деяких аспектах краще, ніж Європа: вакцинація старших поколінь БЦЖ, наявність залишку колись надлишкових ліжко-місць, наявність залишків СЕС. Ми б виглядали ще краще, якби не руйнували, а розвивали ту систему, яка дісталась нам від СРСР. При цьому обережно додаючи до неї окремі європейські досягнення.
типовий долбойоб з партії рабіновича

Аватар користувача
stan700
Повідомлень: 5520
З нами з: 25 березня 2018, 13:05

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення stan700 » 06 квітня 2020, 20:37

Vollmer писав: Гліб Канєвський
1. Фінансове заохочення працівників опорних медичних закладів, обраних для шпиталізації пацієнтів з коронавірусом,
кстати а шо тяжкого в їх спеціфіці?
дать якусь пигулку раз в день?

а баба галамага
Повідомлень: 1108
З нами з: 27 вересня 2019, 09:25

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення а баба галамага » 07 квітня 2020, 07:46

stan700 писав:
Vollmer писав: Сергій Дацюк
Ми, нащадки СРСР, виглядаємо в ситуації пандемії в деяких аспектах краще, ніж Європа: вакцинація старших поколінь БЦЖ, наявність залишку колись надлишкових ліжко-місць, наявність залишків СЕС. Ми б виглядали ще краще, якби не руйнували, а розвивали ту систему, яка дісталась нам від СРСР. При цьому обережно додаючи до неї окремі європейські досягнення.
типовий долбойоб з партії рабіновича

він просто заліз не в своє, ось і меле дурниці,

маразми, однако.

Grenader45 _ 06.04.2020 15:54IP: 77.123.93.---
...Сергію, не твоя це тема. Але так важко себе у цьому переконати, правда?
Третя спроба аж нічим не краща за дві попередні.
Мимоволі спадають на думку уїдливі рядки із часів СРСР – "А Тичина пише вірші, та все гірші, та все гірші".
Ностальгувати по СРСР, Сергію, треба тихенько і наодинці, а не виказувати свої слабкості на загал. ІМХО.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 07 квітня 2020, 17:25

Інформашка від медпрацівників.
Велика інфекційна лікарня - стоїть порожня.
Медикам привозять туди боєпітаніє, із ресторану, гарні умови.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24972
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Sintez » 07 квітня 2020, 18:32

Vollmer писав: Якби влада належним чином і вчасно поставилася до тестування, може не всюди треба б було вбивати дрібний бізнес?
Бо поки що від карантнину виграють мережеві великі магазини, ломбарди і аптеки. Може варто дещо відкорегувати тактику? Бо інакше завжди буде підозра,що хтось з влади просто має причетність до мереж ломбардів.
Якби у бабушки був ..., вона була б дєдушкою...
Підозра?..
Він і раніше був ідіот, чи після того, як по голові вдарили?
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24972
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Sintez » 07 квітня 2020, 18:35

DSMechanic писав:
Vollmer писав: Ті самі люди, кричать, що епідемія є, і не забезпечують тестування.
Наживаються на панікерсві інших? Красавці?

Ладно, воно то так - якщо вже об'являєш проблему, то грай серйозно. А то відкривати ломбарди і рити могили - це дійсно треш. Як писав що історія йде у зворотньому напрямку - то і отримали вже торгсіни.
Продати маски і виставити штрафи за ходіння без них, не запустити держ-замовлення на виготовлення. Занадто багато треша від керманичів. Ще й влаштувати тотальний карантин без тотального ж тестування. Тисяча заражених на всю країну - занадто мало для таких дій.
Треш почався рік тому, коли раптом зпалахнула любов до клоунів. Зараз лише розвиток сюжету.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24972
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Sintez » 07 квітня 2020, 18:45

По Дацюку. Я хз коли писав, що катастррфа стала невідворотньою, коли країною замість керівників стали рулювати бухгалтери. Це смерть, за визначенням, бо життя апріорі збиткове й нерентабельне.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13688
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення M_M » 07 квітня 2020, 18:50

Sintez писав: По Дацюку. Я хз коли писав, що катастррфа стала невідворотньою, коли країною замість керівників стали рулювати бухгалтери. Це смерть, за визначенням, бо життя апріорі збиткове й нерентабельне.
А от якщо рулюють сини швеців, то життя відразу стає рентабельним та прибутковим.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 07 квітня 2020, 19:02

Sintez писав: .......................................................................................................................................................
Треш почався рік тому, коли раптом зпалахнула любов до клоунів. Зараз лише розвиток сюжету.

Любов до кловунів - довго, і дбайливо плекалася, підживлювалася, насаджувалася, і не тільки в Україні.
Окрема тема, що ця течія - родом із Росії, з Мокшкви. З тамошніх телеканалів, газеток, радіопрограм.
Спортивних розділів усіх тих медій, так само.
Це все - маскування ( :lol: :lol: :lol: ) послідовної деінтелектуалізації суспільного дискурсу і нарративу.
Примусове накидання, обговорень кловунів, замість всяких, суттєвих, речей.
Чи, навіть, кловунських елементів поведінки важливих особистостей, замість їхніх ідей, вчинків, т.д.
Заспамлення мислення і свідомості взагалі.
Це все, фундаментально, стоїть на впевненості кадрових блядєй, що, коли вони розчепірюють ноги, то вся публіка дивитиметься, виключно, туди.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 07 квітня 2020, 19:04

Sintez писав: По Дацюку. Я хз коли писав, що катастррфа стала невідворотньою, коли країною замість керівників стали рулювати бухгалтери. Це смерть, за визначенням, бо життя апріорі збиткове й нерентабельне.

А, приблизно про це Соскін на Укрлайфі. Тільки з іншого боку, каже, що людина створена за образом Божим, а влада ставиться до людей - як до бидла.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24972
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Sintez » 07 квітня 2020, 19:09

Розлюднення. Чи розлюдинення?
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24972
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Sintez » 07 квітня 2020, 19:13

M_M писав:
Sintez писав: По Дацюку. Я хз коли писав, що катастррфа стала невідворотньою, коли країною замість керівників стали рулювати бухгалтери. Це смерть, за визначенням, бо життя апріорі збиткове й нерентабельне.
А от якщо рулюють сини швеців, то життя відразу стає рентабельним та прибутковим.
Від спадку сина шевця відмовилися ще на ХХ з'їзді, нагадаю. Так що не відволікайтеся(с).
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13688
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення M_M » 07 квітня 2020, 19:16

Sintez писав: Від спадку сина шевця відмовилися
Ну то так, хтось відмовився, але ж це не про пана Sintez, він не відмовлявся.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Як хворіється без лікування.

Повідомлення Vollmer » 07 квітня 2020, 20:15

Юрій Левченко
Вчера в 19:53 ·
В останній Постанові Кабміну щодо обмежувальних заходів пов’язаних з епідемією (від 02 квітня 2020 р. № 255) є багато різноманітної маячні, й на її прикладі можна проводити цілу лекцію про те, що таке відповідальне ставлення до держслужби, й що таке БЕЗвідповідальне.

Але, мені, як людині, яка дружить з логікою й звикла за час роботи у ВР вичитувати кожну "крапку з комою" нормативних актів, першою в очі кинулася ось ця норма:

2. Заборонити до 24 квітня 2020 р.:
1) з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно;

Помічаєте абсурд?

Згідно цієї норми, якщо ти не маєш маски, то ти не можеш вийти на вулицю й зайти в аптеку. Але для того, щоб цю маску отримати ти маєш вийти на вулицю й зайти в аптеку (це якщо припустити, що вона там взагалі є, але зараз не про це). Отже, поки ти йдеш в аптеку за маскою, аби в подальшому сумлінно виконувати Постанову Кабміну, поліцейський може тебе зупинити й накласти штраф, за те, що ти йдеш туди без маски. Фантасмагорія!

Ось це - якраз чудовий приклад того, що я вже тижнями кажу на ефірах: карантин може бути як правильно організований, так і жахливо
СпойлерРозкрити
(
. Все залежить від влади, що його організовує.

Як ви вважаєте, товариство, ось ця, та інші непродумані норми в карантинних обмеженнях це є наслідок:

1. Банальної профнепридатності Кабміну?
2. Пофігістичного ставлення більшості топчиновників до життя більшості українців?
3. І те, й інше?

P. S. І окремо зверну увагу на ще одну відверто дилетантську помилку (чи дурість, не знаю навіть як назвати) в цій нормі. Подивіться уважно на ось цю фразу: "без вдягнутих засобів індивідуального захисту, ЗОКРЕМА респіратора або захисної маски". Ось це "зокрема" є абсолютно неприпустимим елементом в нормативних актах, і просто якоюсь дитячою помилкою для документа такого рівня.
Норма забороняє виходити "без вдягнутих засобів індивідуального захисту", але немає чіткого переліку що саме мається на увазі під "засобами індивідуального захисту". Замість того, щоб уточнити, що такими засобами є респіратори або маски, Кабмін пише, що серед таких засобів є ЗОКРЕМА респіратори або маски. Отже від громадянина можуть вимагати носіння ще якихось "засобів індивідуального захисту" (наприклад захисник окулярів), про які він навіть не знає! Дитсадок...

https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Відповісти