Ех, хочу двигун Стірлінга

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13701
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення M_M » 11 грудня 2018, 16:06

І ще, десь читав, що можна скомбінувати Стірлінг з таким колектором для виробництва електроенергії. Може це саме те, що потрібно?

Білокура Бєстія
Повідомлень: 476
З нами з: 10 квітня 2018, 22:13

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Білокура Бєстія » 11 грудня 2018, 16:22

Бойлер власне і є класичним рішенням. Про спеціальну фарбу... Не вважаю це проблемою, важливо, щоб не лущилась від перепадів температур. Вакуумні, трубчаті, зимою все одно потребують догрівання води електрикою.
Колись, 20 років тому, я ще тинявся по всяких навчаннях і семінарах по темі, тоді в Україні була встановлена перша геліосистема в Криму на готелі. Ґрюндфос робив, таки живі німці приїздили. Тоді співвідношення ціни до вигоди мене дуже розчарувало. Зараз ціна кіловата енергоносіїв інша. Тоді окупність рахували близько 40 років + страхування від граду, вандалів і камнєй с нєба. ХЗ, як воно зараз. Тоді та система була більше рекламою готелю, ніж практичним гарячим водопостачанням. І все одно система мала тени в бойлерах, про всяк випадок.

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Pestilence » 11 грудня 2018, 17:07

M_M писав: І ще, десь читав, що можна скомбінувати Стірлінг з таким колектором для виробництва електроенергії. Може це саме те, що потрібно?

но есть и промышленные образцы
Зображення

Відповісти