Ех, хочу двигун Стірлінга

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Pestilence » 09 листопада 2018, 18:41

Вот сейчас топлю котел и вижу, сверху чугунок горячий, дымоход тоже с нержавейки далеко не холодный. Вот если бы как-то преобразовать это в электрику, закинуть на аккумулятор, а потом питать хоть тот же насос системы. Пропадает энергия, а счетчик хоть и не сильно крутится из-за насоса. Почему у нас не продаются такие движки небольшой мощности...
Можно конечно поискать элементы Пельтье

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 09 листопада 2018, 19:09

Pestilence писав: Вот сейчас топлю котел и вижу, сверху чугунок горячий, дымоход тоже с нержавейки далеко не холодный. Вот если бы как-то преобразовать это в электрику, закинуть на аккумулятор, а потом питать хоть тот же насос системы. Пропадает энергия, а счетчик хоть и не сильно крутится из-за насоса. Почему у нас не продаются такие движки небольшой мощности...
Можно конечно поискать элементы Пельтье

Стірлінги були в польових комплектах британської армії, саме для енергозабезпечення. У них скажений ресурс, і їм пофіг на різновидності палива. З такими енергоустановками томмі шарилися по Африці і всяких, недорозвинених районах. Але читав я про це дуже давно.
Я вже думав, викидати димові гази при температурі 650 Цельсія - це, з точки зору ККД, жахливе марнотратство. Але там є така особливість, що температура забезпечує тягу в димоході, і знижуючи температуру, інтенсивно відбираючи тепло - можна організувати холодний газовий корк у трубі, з усіма наслідками. Тому зпрацьовувати цю дельта те слід акуратно, або до величини, яка забезпечить достатню тягу, або - до порівнюваної з температурою середовища, але вже з примусовою ініціацією тяги, і передбаченням відповідної автоматики.

Хитрющі і жадібні ганси, у термомодернізованих будинках, скидають стічну воду до каналізації з температурою не вище 8 градусів. Але там простіше, працює гравітація. У них і на виходах вентиляційних каналів стоять рекуператори, от у цьому напрямку я би думав, наприклад - втулити на димохід рекуператор і тепловий насос.

А елементи Пельтьє - космічна техніка, незрозуміло, де брати, і скільки доведеться заплатити.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Pestilence » 09 листопада 2018, 20:03

елементи Пельтьє продаюцца, в том числе на Али. Вот только знать бы какое там качество. У кацапов на заводских буржуйках иногда стоят на некоторых моделях, но там цена и правда космическая, проще лет 30 по счетчику платить :lol:

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 09 листопада 2018, 20:49

Pestilence писав: елементи Пельтьє продаюцца, в том числе на Али. Вот только знать бы какое там качество. У кацапов на заводских буржуйках иногда стоят на некоторых моделях, но там цена и правда космическая, проще лет 30 по счетчику платить :lol:

Промислове виробництво елементів Пельтьє було розгорнуто для потреб космічної техніки, первоначально. Якщо їх штампують кетайсі, значить - кетайсі масово клепають ракети і супутники, а всяку відбраковку скидають на широкого споживача. Те саме, що і з радіотехнікою.

А от фото і схеми британського армійського, експедиційного "Стірлінга" я пошукаю. Така техніка не могла зникнути без сліду. Часи настають підходящі, експедиційні.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Pestilence » 09 листопада 2018, 20:54

Элементы Пельтье используются в совершенно банальных сферах типа автомобильных холодильников и простых осушителей воздуха, причем уже очень давно, минимум лет 10

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 09 листопада 2018, 21:06

Pestilence писав: Элементы Пельтье используются в совершенно банальных сферах типа автомобильных холодильников и простых осушителей воздуха, причем уже очень давно, минимум лет 10

Можливо. Про холодильники я, навіть, чув. Там, мабуть, трагічний ККД, але безшумність, відсутність рухливих частин, і можливість мінімізації габаритів, у суммі - переважають.

Але кондиціонери для автівок робляться компресорні, мабуть, витрати енергії сильно впливають на витрати палива.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Pestilence » 09 листопада 2018, 21:47

Да, кпд там невысокий, но мне нужно отбирать избыточное тепло, которое просто улетает в трубу, поэтому сошло бы.
На дымоход можно поставить такую штуку, но пока не нашел достойного варианта на 120-ю трубу
56062.jpg
56062.jpg (29.89 Кіб) Переглянуто 2215 разів

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 09 листопада 2018, 22:28

Одразу буде стікати конденсат. Треба це якось врахувати. Втулити пучок мідних трубок - закоптяться, на них осяде сажа, і т.д. Але обмежені задачі будуть вирішені, як водогрійка, генерація якоїсь електрики, через елементи Пельтьє.

І цю штуку треба ставити десь внизу, щоб забезпечити термосифонну циркуляцію, без насоса. Схему треба малювати, з прив'язкою до місцевості.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 10 листопада 2018, 11:06

Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13701
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення M_M » 11 листопада 2018, 18:47

З Пельт'є експериментував. ККД на рівні 3..5 %., зі збільшенням рвзниці температур ККД знижується. Враховуючи, що у трубу йде тільки частина тепла, еквівалентний ККД вийде зовсім мізерний. А якщо порахувати вартість елементів...

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 11 листопада 2018, 21:30

M_M писав: З Пельт'є експериментував. ККД на рівні 3..5 %., зі збільшенням рвзниці температур ККД знижується. Враховуючи, що у трубу йде тільки частина тепла, еквівалентний ККД вийде зовсім мізерний. А якщо порахувати вартість елементів...

Так отож. Там найприємніше - габарити, і відсутність рухливих частин. Все решта - катастрофа. Тобто, їх можна використовувати або від безвиході, або як аварійний, або як допоміжний, невеличкої потужності. Щось таке, як живлення аварійної лампи, приставка до буржуйки, щоб послухати приймач, зарядити телефон, т.д.

Козирно було би роздобути справжній, британський, армійський "Стірлінг". Точно знаю, що такий агрегат існував, бачив фото. Але, мабуть, зняли з озброєння. А це була би для дачі справжня вєщь! Розтопив котел - і маєш тепло і струм, при ресурсі у 50.000. годин мінімум. Жоден бензогенератор не зрівняється.

Доречі, як польовий військовий агрегат, така машина була би корисна. Хоча у тепловізор її, мабуть, краще буде видно, ніж генератор із ДВЗ.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13701
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення M_M » 11 листопада 2018, 23:03

Зараз шведи Стірлінг на підводних човнах використовують. Для космічних місій теж є попит. Теплові насоси теж потроху набувають популярності навіть в бідній Україні. У якості генератора від пічки на селі підвищенрго попиту не очікується, тому й виробояти ніхто не буде.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 11 листопада 2018, 23:59

M_M писав: Зараз шведи Стірлінг на підводних човнах використовують. Для космічних місій теж є попит. Теплові насоси теж потроху набувають популярності навіть в бідній Україні. У якості генератора від пічки на селі підвищенрго попиту не очікується, тому й виробояти ніхто не буде.

Справа часу, НМСД. Дачі, ферми, віддалені садиби. Польові госпіталі, літні табори. Дивно, що досі це не зроблено, хоча би купленими в Штатах і Британії агрегатами.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13701
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення M_M » 12 листопада 2018, 10:21

Vollmer писав: Справа часу, НМСД. Дачі, ферми, віддалені садиби. Польові госпіталі, літні табори. Дивно, що досі це не зроблено, хоча би купленими в Штатах і Британії агрегатами.
Опалення дровами у цивілізованому світі не має майбутнього. Мобільні шпиталі на дровах? Оптимісти в Штатах заснували фірму, що спеціалізується на двигунах та генераторах Стірлінга. Наскільки пам'ятаю, справи в неї кепські. Програє соняшникам. Враховуючи стратегію Маска на цьому фронті, малоймовірні якісь радикальні зміни. Бо електро-черепицю покупцям віддають та кладуть на шару (забираючи собі усі надлишки електроенергії).

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 12 листопада 2018, 12:32

M_M писав:
Vollmer писав: Справа часу, НМСД. Дачі, ферми, віддалені садиби. Польові госпіталі, літні табори. Дивно, що досі це не зроблено, хоча би купленими в Штатах і Британії агрегатами.
Опалення дровами у цивілізованому світі не має майбутнього. Мобільні шпиталі на дровах? Оптимісти в Штатах заснували фірму, що спеціалізується на двигунах та генераторах Стірлінга. Наскільки пам'ятаю, справи в неї кепські. Програє соняшникам. Враховуючи стратегію Маска на цьому фронті, малоймовірні якісь радикальні зміни. Бо електро-черепицю покупцям віддають та кладуть на шару (забираючи собі усі надлишки електроенергії).

Соняшники гарні для Каліфорнії. Площа, регулярне миття рефлектора, хмари, ураганні вітри, та ін. - не сприяє. Десь на Алясці, в районі лісогосподарств, при наявності пеллет, і автоматичного стоккера - "Стірлінг" матиме принципові переваги.

Що робити з рефлектором соняшника при вітрі 200 км. на годину? Молитися? Бувають місцевості, де сонячних днів мало, така особливість. Нарешті - аккумулятори. Стірлінг видає потужність тут і зараз. Його габарити і вага неспівставно менші за поле фотоелементів і погріб з банками.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13701
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення M_M » 12 листопада 2018, 16:47

M_M писав:
12 листопада 2018, 10:21
Що робити з рефлектором соняшника при вітрі 200 км. на годину?
А де взяти дрова для Стірлінга в Антарктиці?

Черепиця соняшників нічим особливим від звичайної не виділяється. Хіба що трохи міцніша. Якщо звичайна тримає, то й соняшникова теж.

Для віддалених місць є ще одна можливість - атомна енергетика. Котлован типу 3x3x3 метри, 100+ квт, 10 років без обслуговування. Трохи дорого, але не треба дрова кожен день пиляти :)

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 12 листопада 2018, 17:56

M_M писав:
M_M писав:
12 листопада 2018, 10:21
Що робити з рефлектором соняшника при вітрі 200 км. на годину?
А де взяти дрова для Стірлінга в Антарктиці?

Черепиця соняшників нічим особливим від звичайної не виділяється. Хіба що трохи міцніша. Якщо звичайна тримає, то й соняшникова теж.

Для віддалених місць є ще одна можливість - атомна енергетика. Котлован типу 3x3x3 метри, 100+ квт, 10 років без обслуговування. Трохи дорого, але не треба дрова кожен день пиляти :)

100КW+ то немало. А Стірлінг можна мати під реальні запити, від нуля. Супутні витрати і супутнє забруднення у випадку Стірлінга може бути нижче, ніж від кольорової металургії соняшників, від добування германію, і до начинки аккумуляторних ям.

Арктика - то, НМСД, окремий випадок. Майже, як космос.

Пару пасмурних тижнів підряд одразу продемонструють ефективність і надійність соняшникової черепиці. Ну, або треба абсолютно гіпертрофовані аккумулятори. Це - типовий допоміжний варіант, якщо не йдеться про райони високої регулярної інсоляції. Десь, де треба регулярно доїти корів і крутити верстати у майстерні - Стірлінг однозначно має перевагу. Доречі, на біогазі від септиків із кізяками.

Десь попадалося на очі, що стандартна ціна пеллет - від 100 до 120 ойриків за тонну. Треба прорахувати, що там буде з ціною електрики. Або, припустимо, січень, -15 на вулиці, і скільки, у розрахунку на місяць, вийде опалення і енергозабезпечення будинку, умовно, 100 м. кв. із Стірлінгом у підвалі? Якщо ККД самого Стірлінга - 18%, і ще якийсь ККД матиме система опалення, на вихлопних газах.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13701
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення M_M » 12 листопада 2018, 20:10

Vollmer писав: Десь, де треба регулярно доїти корів і крутити верстати у майстерні - Стірлінг однозначно має перевагу.
А ще крім фотоелектричних систем існують вітряки. А також побудувати трифазну лінію передачі електроенергії значно простіше та дешевше за будівлю трубопроводу. Прогресивне людство каже "ні" спаленню полімерів.

Але доводити таким чином марно. Якщо Ви бачите перспективу Стірлінгів, то чому самі їм не займаєтесь? Це ж не ДВС, у сараї якомусь його створити під силу грамотному інженерові. Що й робили англійці чи не сто років тому. Шалений попит дозволить Вам повторити успіх Біла Гейтса та Стіва Джобса.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення Vollmer » 13 листопада 2018, 14:14

M_M писав: ............................................
Це ж не ДВС, у сараї якомусь його створити під силу грамотному інженерові. Що й робили англійці чи не сто років тому. Шалений попит дозволить Вам повторити успіх Біла Гейтса та Стіва Джобса.

Не сказав би, що Стірлінг значно простіший за ДВЗ. Можливо, кількісно, але не якісно. Особливо ті моделі, де ресурс у десятки і сотні тисяч мотогодин. Потрібне серйозне виробництво. І під час війни з революцією знайти покупця на щось таке, довговічне - не найпростіша задача.

У світлі останніх тенденцій не виключено, що ми будемо не то, шо Стірлінги крутити, а тупо буржуйки по багатоповерхівках втуляти.

Про корів і біогаз - я мав на увазі румунський досвід, коли садиба з худобою, від 60 голів, приблизно, забезпечує себе обігрівом і кухонним паливом виключно біогазом від септиків. Думаю, в цей ланцюжок можна було включити і Стірлінг. До війни десь під Луганськом, підприємець облаштовував старе звалище, пробурили його, змонтували колектор - збірник метану, і там цілодобово працював генератор фази, від ЗІЛовського двигуна, подавав напругу на невеличке селище. Та сама схема, але їм поставити старий армійський генератор було простіше, ніж шукати Стірлінга.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13701
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Ех, хочу двигун Стірлінга

Повідомлення M_M » 13 листопада 2018, 15:30

Vollmer писав: коли садиба з худобою, від 60 голів,
Український досвід каже, що там, де раніше було стадо у 300..500 корів, зараз можна побачити 10..20.
Vollmer писав:
13 листопада 2018, 14:14
Потрібне серйозне виробництво.
Взагалі-то поршневу систему можна виготовити і самостійно, з допомогою пічки. Але на таку самопожертву ніхто навіть не натякає. Достатньо сходити на разборку старих та пошкоджених автомобілів. Там за безцінь можна багато чого отримати. Можна й мопед якийсь розібрати, зараз їх багато викидають на сміття.

Але тут питання дещо в іншій площині. Якщо хочете щось зробити, та вірите в успіх - знаходите можливості (спонсорів, співучасників тощо). У протилежному випадку шукаєте причину :lol:

Відповісти