Кто чем отапливается?

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24765
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Sintez » 19 березня 2023, 20:23

Pestilence писав: Сосна и ель забьют дымоход смолой. С березой все еще хуже - деготь,
А, он воно як... Дякую, буду знати.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Thor Egidijus
Повідомлень: 173
З нами з: 22 березня 2018, 18:09
Звідки: Де сім дзвінків - і всі на обід

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Thor Egidijus » 20 березня 2023, 13:52

Pestilence писав:
Sintez писав:
16 березня 2023, 11:12
Чому?
Сосна и ель забьют дымоход смолой. С березой все еще хуже - деготь, он смешивается с золой, и становится таким себе жирным чулком внутри, который в самый неподходящий момент начинает сползать вниз, комкаясь и забивая полностью дымоход одной массой. Почему это хуже - эффект неожиданности, никогда не знаешь, когда это случится. Я такое видел, сосед чистил...повезло что забило днем, когда никто не спал - в один момент, а не как хвойные - у тех тяга пропадает постепенно
Ніт - неправда
самое главное, не меньше 1 раз в два года, чистить дьімоход
у нас єто делают пожарники - главное приготовить лестницу к крише
мьі топим только березой (за все годьі 2 зимьі топили сосной)
березу сушим с мая по сентябрь, сосну нужно чуть короче-пересьіхает и потом горит как спичка
пожарники все время после очистки говорят, что дьімоход чистьій
самое главное - не жечь НИЧЕГО кроме дерева, мьі даже бумагу не жгем
второе, после чистки дьімохода, ОБЯЗАТЕЛЬНО, вьічистить весь шлаг снизу дьімохода (у нас в подвале, дверца для єтого сделана)
:good:

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13664
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення M_M » 20 березня 2023, 14:47

У нас берези майже нема, нічого сказати не можу. Негатив стосується виключно сосни, якої навкруги дуже багато.

А от продавці камінів чомусь березу полюбляють.

https://toplavka.com.ua/blog/kakimi-drovami-topit-kamin

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Pestilence » 20 березня 2023, 15:12

Thor Egidijus писав:
Ніт - неправда
самое главное, не меньше 1 раз в два года, чистить дьімоход
у нас єто делают пожарники - главное приготовить лестницу к крише
мьі топим только березой (за все годьі 2 зимьі топили сосной)
березу сушим с мая по сентябрь, сосну нужно чуть короче-пересьіхает и потом горит как спичка
пожарники все время после очистки говорят, что дьімоход чистьій
самое главное - не жечь НИЧЕГО кроме дерева, мьі даже бумагу не жгем
второе, после чистки дьімохода, ОБЯЗАТЕЛЬНО, вьічистить весь шлаг снизу дьімохода (у нас в подвале, дверца для єтого сделана)
:good:
Это ваше право, топить чем хочется. Я видел забитый березой дымоход у соседа. Это комок чего-то, похожего на черный солидол с землей. В середине сезона. Все остальное лишь слова. Кто хочет рисковать, имеет на это право.

Аватар користувача
Thor Egidijus
Повідомлень: 173
З нами з: 22 березня 2018, 18:09
Звідки: Де сім дзвінків - і всі на обід

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Thor Egidijus » 20 березня 2023, 15:30

— Коли похолодає, добре березою палити. Береза ​​дуже поширена, і на неї припадає близько 70-80 відсотків продажів дров у мішках або на піддонах, каже Ларсен, який знає, що вона добре зігріває.

https://www.p8pop.no/denne-veden-gir-me ... el/679773/

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Pestilence » 20 березня 2023, 19:52

Есть конечно разница, от того, как сжигать дрова.
Стандартный вариант у нас - печь или котел. Оба варианта предусматривают длительное горение с прикрытым поддувалом, чтобы огонь не сильно гудел - ведь тепло вылетает в трубу. Деготь при этом не сгорает, а возгоняется и оседает на стенах дымохода.

Вариант у них (как думаю я) - котел с высоким кпд, достаточно дорогой, отличается от наших бюджетных вариантов, что мы можем себе позволить. Дрова горят сильно, чтобы создать максимальную температуру. При этом деготь тоже сгорает. Высокая температура греет не напрямую батареи, а сначала накопитель, литров на 300-500. Тогда - да, можно гонять котел на высоких температурах горения, так как излишки лишь догревают накопитель.

Тут даже Гугл растерялся и противоположные результаты. Поэтому все зависит от способа топки и оборудования. Я выразил свое мнение как технарь.
Безымянный.jpg
Безымянный.jpg (117.76 Кіб) Переглянуто 4043 разів

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13664
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення M_M » 20 березня 2023, 21:51

Березові дрова дають багато тепла, але при нестачі повітря дуже димлять й утворюють дьоготь (березову смолу), що осідає на стінках труби. Соснові дрова дають більше тепла, ніж ялинові завдяки вищому вмісту смол.

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Pestilence » 21 березня 2023, 01:19

M_M писав:
Березові дрова дають багато тепла, але при нестачі повітря дуже димлять й утворюють дьоготь (березову смолу), що осідає на стінках труби. Соснові дрова дають більше тепла, ніж ялинові завдяки вищому вмісту смол.
Вот именно. Если горение с прикрытым поддувалом, то может беда быть. Кстати, в старые времена березой топили в основном бани, там нужно высокая температура и дымоход в них с прямым выхлопом. А домашние печи старались топить другими дровами.

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13664
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення M_M » 21 березня 2023, 01:47

Дед покупал антрацит, топили обычно раз в два дня (Николаев).

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59151
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Фрося » 21 березня 2023, 13:17

Швидко на рубати дров :pardon: може вам пригодиться

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Pestilence » 21 березня 2023, 14:01

Фрося писав: Швидко на рубати дров :pardon: може вам пригодиться
Да, но нужен солидный по мощности аппарат.

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13664
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення M_M » 21 березня 2023, 15:34


Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24765
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Sintez » 02 квітня 2023, 04:48

Pestilence писав: Вариант у них (как думаю я) - котел с высоким кпд, достаточно дорогой, отличается от наших бюджетных вариантов, что мы можем себе позволить. Дрова горят сильно, чтобы создать максимальную температуру. При этом деготь тоже сгорает. Высокая температура греет не напрямую батареи, а сначала накопитель, литров на 300-500. Тогда - да, можно гонять котел на высоких температурах горения, так как излишки лишь догревают накопитель.

Тут даже Гугл растерялся и противоположные результаты. Поэтому все зависит от способа топки и оборудования. Я выразил свое мнение как технарь.
Ну так про це ж розповідає Солонін у тих роліках, які ти прогінорив, обізвавши його "гуманітарієм". Котел "душити" - це дрова(гроші) на вітер. Офігєнно "бюджетно". Така ж липова "економія" як і на утепленні.

Плюс дика кількість CO у трубу.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24765
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Sintez » 02 квітня 2023, 04:53

Накопітєль дуже бажанийй, як я розумію. Хоча й дорогий, зараза.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24765
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Sintez » 02 квітня 2023, 11:03

Pestilence писав:
Фрося писав: Швидко на рубати дров :pardon: може вам пригодиться
Да, но нужен солидный по мощности аппарат.
Є спеціальні дрилі із високим моментом.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13664
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення M_M » 02 квітня 2023, 11:51

Закон збереження енергії.
Тепло згоряння мігрує у навколишнє середовище або крізь стіни повільно, або крізь трубу швидко. Накопичувач є необов'язковим елементом, головна функція - знизити температурні коливання. Повільне охолодження - тільки частина функцій накопичувача.
Задача мінімізації кошторису опалення зводиться до декількох пунктів.
- утеплення стін, вікон, стелі, підлоги
- рекуперація порвітря
- збільшення температури згоряння
- максимальний відбір тепла нагрітого повітря, у димохід повинно йти майже холодне.

Останні1 пункт найбільш важливий та суперечливий. Низька температура на виході - це низька тяга. А вентилятор швидко забрудниться. Хоча є не дуже складні робочі рішення, але вони суттєво відрізняються від звичних, простіше та дешевше буде зробити з нуля ніж переробити існуючі.

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13664
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення M_M » 02 квітня 2023, 11:55

Sintez писав: Є спеціальні дрилі із високим моментом.
Не спеціальні, звичайнісінькі низькообертові дрилі по металу.

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24765
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Sintez » 02 квітня 2023, 13:29

M_M писав: Закон збереження енергії.
Тепло згоряння мігрує у навколишнє середовище або крізь стіни повільно, або крізь трубу швидко. Накопичувач є необов'язковим елементом, головна функція - знизити температурні коливання. Повільне охолодження - тільки частина функцій накопичувача.
Задача мінімізації кошторису опалення зводиться до декількох пунктів.
- утеплення стін, вікон, стелі, підлоги
- рекуперація порвітря
- збільшення температури згоряння
- максимальний відбір тепла нагрітого повітря, у димохід повинно йти майже холодне.

Останні1 пункт найбільш важливий та суперечливий. Низька температура на виході - це низька тяга. А вентилятор швидко забрудниться. Хоча є не дуже складні робочі рішення, але вони суттєво відрізняються від звичних, простіше та дешевше буде зробити з нуля ніж переробити існуючі.
То все так, але тут мова про інше.

1. Накопичувач дає можливість розкочегарити топку добряче, нагріти великий об'єм води й загасити топку до завтра, тепло ж буде рівномірно по троху йти із теплоаккума в хату.

2. Я не буду повністю пережрвувати текст Солоніна, він докладно розжував, чому котли "повільного горіння" - гавно. Вуглець не переходить у СО2, а у СО й НЕДОГОРІВШИМ вилітає у трубу. Те ж саме із летючими компонентами - топка у більшості дешевих котлів холодна, більш того охолоджуєцця водою, і летючі не згорають як положено, а тупо конденсуються де попало. Правильний підхід - ГАРЯЧА топка із вогнетривкої цегли, де згорає нафік все, вже потім, на виході, де йде гарячий СО2 й водяна пара - там уже сталевий теплообмінник і при потребі - димосос.

Щодо тяги холодних газів - я не думаю, що вона буде слабка аж занадто. Все одно димові гази порівняно із зимовою вулицею досить гарячі, щоб утворити достатню тягу.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24765
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Sintez » 02 квітня 2023, 13:33

Єдине у чому я з Марком не згоден, це що замість теплоаккума можна використовувати товсті труби, пустивши їх багато по периметру будівлі замість радіаторів. Ібо який же це "накопичувач", вони швидко віддадуть тепло й охолонуть. Коштуватимуть же не менше за фабричний теплоаккум.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24765
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Кто чем отапливается?

Повідомлення Sintez » 02 квітня 2023, 13:48

M_M писав: - утеплення стін, вікон, стелі, підлоги
Стелі особливо. У приватних будинках вона тонка, і тепло вилітає аж бігом. Родич втеплив стіни своєї хати, а стелю на горищі - ні. Толку із такого "утеплення" як я зрозумів він не тримав ніякого.

Можу допустити, що на стелю не звертають уваги, бо теплоаудиторщики фоткають будинок ззовні, а не залазять на горище й не фоткають власне саму стелю, тобто підлогу горища.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Відповісти