Школа ремонта...)

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 28 вересня 2018, 23:46

Vollmer писав: Але 10 метрів - то багато. Чимось треба жертвувати. Якщо насадження, то, може, накрити зверху, або викопати.
Забор ломать не буду :lol:
2 раза придется лазить, с чердака не померить - там кирпичная вентиляционная шахта на 5 или 6 каналов, и один из них дымоход.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Vollmer » 29 вересня 2018, 00:48

Афігєть. Димохід нагріватиметься. Він має бути обладнаний лючками для чищення від сажі. Повинні бути коліна, наскільки пам'ятаю, для відсікання опадів і ще там чогось, типа стабілізації тяги. В пакеті димохід грітиме сусідній канал, і збільшуватиме в ньому тягу. Це потрібно? Нема ніякого оголовка, чи парасольки, дуже спрощено.

Не дуже зрозуміло, яка відстань від гребеня даху отої, поперечної кімнати, до осі пакету вентиляційних труб. Схоже, близько півтора метри. Я би поставив драбилазило до даху поперечної кімнати, по ньому затягнув нагору спеціальну драбинку, так званий трап, який робиться, зазвичай, для обслуговування дахів і димарів. І той трап треба буде навісити на вищий, основний гребінь, поруч із пакетом каналів, зправа, якщо отак дивитися. І потім, уже з того трапу, робити монтаж наставки димаря. Уся процедура - надзвичайно фігурна, і досить небезпечна, складна, і не скора. Але це - лобовий підхід.

Що з тильної сторони? Бо з фасаду оця, виступаюча кімната і її дашок - сильно заважають і ускладнюють справу. З другої сторони доведеться ставити довгий трап, і щоб пару метрів лежало на фасадній стороні, і з того двометрового шматочка працювати. І цей варіант простіший, і мені подобається більше. Трап треба спеціально продумати і спеціально робити. Бо високо, а живцем я таких, двосторонніх трапів - не бачив. Чи не продавить трап кровлю - на місці видніше. Наразі, я так розумію, невідомо, навіть, яка конфігурація виходу канала, до чого тулити наставку, як зафіксувати. З ліктьової вишки тут працювати неможливо, а як заміна драбині - вона занадто дорога. Вопшем, не найпростіша справа. А!!! А той канал, що під димар призначено, він із чого складений ??? Бо там же буде температура, конденсат, і вплив кислот на стінки. Щоб не вийшло водинтур одноразової конструкції. Добра червона цегла, перепалена, залізняк, що якийсь час побула в димарі - робиться м'яка, крихка, як зернистий пінопласт. Якщо там металева труба, то яка?
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 29 вересня 2018, 17:25

Вентканалы и дымоход среди них, изготовлены из красного кирпича. На крыше кладка обшита металлом, а сверху от дождя грибок.
Но проблема в том, что он общий и над каналами и над дымоходом. Вентканалы по левой стороне дома перекрыли намертво в каждой комнате еще прошлой зимой, они не нужны, сырости в доме нет совсем. Сегодня опытную протопку нового котла сделал. Двумя килограммами дров нагрел систему примерно до 70 градусов. Даже несмотря на дождь и сырость тяга отличная, аж гудело, пришлось поддувало прикрывать почти полностью. Насос отлично все прокачивает, давление в пределах 0.7 bar. Расширительный бачок под газовым котлом как раз предохраняет от повышения давления. Надо только вокруг насоса слегка обтянуть - сыреет на американках. Раз я все время дома, то контролировать давление и протапливать не составит проблем.

Так что если не найдется желающих поработать и хрен с ним - вытащу из вентканалов тряпки и закрою их пока намертво из комнат. Есть еще и справа канал (на фото видно), он работает как вентиляция 3х санузлов и 2х кухонь. Думаю этого будет достаточно для того чтобы в доме было достаточно воздухооборота. Можно закупать дрова, моего хлама около 2х кубов скопилось - на зиму не хватит.

С годами можно будет сделать гильзование дымохода, хотя если топить дровами, то скорее сажа чем разрушение кирпича. Я лет 10 топил печь и когда разобрали, кирпич в каналах был почти как новый, не вижу проблем.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Vollmer » 29 вересня 2018, 19:57

Так, дрова не даватимуть багато SO2, цеглини будуть ціліші. За канонами, для пічки і димаря використовується дещо перепалена цегла, що має характерний колір залізної іржі, і дещо неправильну форму, "пливе" від високої температури, може мати тріщини, називається "залізняк". Нормально випалена цегла має меншу стійкість.

Треба буде, таким чином, ще знімати і переробляти парасольку. Вона закриває канал від опадів, і працює, як оголовок, гарантує тягу, незалежно від напряму вітру.

Ще деталь, як до дровяного котла попадає повітря? Концептуально жадібні шведи, англійці, т.д. - монтують окремий канал притоку холодного повітря знадвору, зроблений так, щоб його не можна було легко перекрити шкідникам усяким, злонаміреним, із регулюючою заслонкою при печі, каміні, котлі. Смисл - щоб котел не витягував тепле повітря з будинку, і не перетворювався, таким чином, на декорацію, іграшку, антураж до шеррі-бренді. Але це також, не надто проста штука.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 29 вересня 2018, 21:40

Vollmer писав: монтують окремий канал притоку холодного повітря знадвору
Это будет сложно организовать, но и нет особого смысла. Котел в подвале, а подвал мы не топим вообще

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Vollmer » 29 вересня 2018, 23:05

Pestilence писав:
Vollmer писав: монтують окремий канал притоку холодного повітря знадвору
Это будет сложно организовать, но и нет особого смысла. Котел в подвале, а подвал мы не топим вообще

За кілька годин роботи котел натягне повітря знадвору, температура в підвалі буде зовнішня. Підлога першого поверху може бути занадто холодна. Нераціонально.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 30 вересня 2018, 00:25

Vollmer писав: За кілька годин роботи котел натягне повітря знадвору, температура в підвалі буде зовнішня. Підлога першого поверху може бути занадто холодна. Нераціонально.
Котел с чугунием сверху, часть тепла отдаст в подвал.
Ничего не поделать, тянуть 4 метра трубы, долбить стены, эта труба будет мешать возле котла...ну нафиг. Дрова не настолько дорогие чтобы морочить себе голову, это для перфекционистов. Температура в земле всегда плюсовая, подвал на 2 метра в земле и на метр над землей (с утеплением по цоколю). Как-то плюс-минус пару градусов будет ок.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Vollmer » 30 вересня 2018, 00:29

Pestilence писав: ..............................................................................
Котел с чугунием сверху, часть тепла отдаст в подвал.
Ничего не поделать, тянуть 4 метра трубы, долбить стены, эта труба будет мешать возле котла...ну нафиг. Дрова не настолько дорогие чтобы морочить себе голову, это для перфекционистов. Температура в земле всегда плюсовая, подвал на 2 метра в земле и на метр над землей (с утеплением по цоколю). Как-то плюс-минус пару градусов будет ок.
[/quote]
Буржуї, зазвичай, роблять канал у цегляній кладці, а не трубу, або утоплений в підлогу.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 30 вересня 2018, 00:32

Vollmer писав: Буржуї, зазвичай, роблять канал у цегляній кладці, а не трубу, або утоплений в підлогу.
Пофиг. Там слой бетона на полу сантиметров 40 и плитка сверху. Никак не побороть и не хочу. Я бы и на котел забил, но уж очень-но дорого эти уроды газ продают и еще почти в 2 раза хотят поднять...куда нафиг...

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Vollmer » 30 вересня 2018, 00:41

Pestilence писав:
Vollmer писав: Буржуї, зазвичай, роблять канал у цегляній кладці, а не трубу, або утоплений в підлогу.
Пофиг. Там слой бетона на полу сантиметров 40 и плитка сверху. Никак не побороть и не хочу. Я бы и на котел забил, но уж очень-но дорого эти уроды газ продают и еще почти в 2 раза хотят поднять...куда нафиг...

А з труби литиметься конденсат. Треба теплоїзоляції, мілліметрів 50, і акуратної.
Я зіштовхнувся, випадково, з тіпами, що плавлять алюміній, спалюють мастило відпрацьоване. Збирають десь у вояк, постійно і багато. Ємність, форсунки, дешево, ні газу, ні електрики. Неекологічно, правда. Буржуї ще палять мазут, але де ж його взяти? Хіба, десь біля флоту, якщо там ще збереглися мазутні котли. Не виключено, що це - наше майбутнє. Як колись керосинки.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 30 вересня 2018, 00:46

Vollmer писав: А з труби литиметься конденсат
Будем смотреть по обстоятельствам. Лейку всегда можно поставить
Зображення
Там трубы всего метр, а потом кирпич. Конденсат в кирпичной трубе слабо оседает если топить достаточно регулярно

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Vollmer » 30 вересня 2018, 00:51

Мазут вже пішов, я глянув - багато пропозицій. 40000 КДж. на Кг. і ціна навколо 10 грн. за кг.
Вирівняли по газу, коротше.
Якщо не плигне слідом за газом, то буде сенс. Але ж плигне.
Єдине що - тут неможливе наїбалово. Включаєш сам, коли треба, і скільки треба, і ніхто тобі не закачає азоту за твої гроші, збільшуючи, паралельно, споживання.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Мавка
Ей рано нравились романы...
Повідомлень: 2226
З нами з: 22 березня 2018, 14:31

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Мавка » 30 вересня 2018, 08:38

А я забор построила))) 80 метров. И купила мотокосу Зенит. Электро... нож и леска и вес у неё 4 кг...Работать одно удовольствие. Ну и минус 5 кг. Жира))) возвращаюсь в свою первоначальную форму 49 кг :smoke: хехе

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59207
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Фрося » 03 жовтня 2018, 14:14

Избавились от советской нормы: В Украине официально разрешили стеклить балконы
https://inforesist.org/v-ukraine-ofitsi ... -ukrainyi/
Зображення

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24952
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Sintez » 04 жовтня 2018, 15:26

Дозволили проектувати із заскленими балконами. А що, раніше не дозволено було? Вони на якій планеті живуть, ті законники?
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 11 жовтня 2018, 20:26

Что таке самогон. Це водiвка краще с калганом, коли до тебе прийшов сусiд, а ти не бiжишь у магазин.

Сегодня к примеру пришел сосед с тестем, заезли на крышу,сделали мне дымоход :good: заплатил конечно, но обошлось гораздо выгоднее, сосед сделал из моего материала, не пришлось покупать трубы

Аватар користувача
slit_ok
Повідомлень: 870
З нами з: 23 березня 2018, 19:52

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення slit_ok » 12 жовтня 2018, 07:02

Sintez писав: Дозволили проектувати із заскленими балконами. А що, раніше не дозволено було? Вони на якій планеті живуть, ті законники?
заборонялося склити балкони (лоджії), які слугували в якості другого евакуаційного виходу....
і да...
нарешті! дозволили не проектувати в ж/б сміттєпроводи...

Аватар користувача
slit_ok
Повідомлень: 870
З нами з: 23 березня 2018, 19:52

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення slit_ok » 12 жовтня 2018, 07:04

Фрося писав: Избавились от советской нормы: В Украине официально разрешили стеклить балконы
https://inforesist.org/v-ukraine-ofitsi ... -ukrainyi/
Зображення
за подібне "скління" я б руки повідбивав...

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7589
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Pestilence » 14 листопада 2018, 18:15

Кто у нас по котлам спец?
Я как бы в основном по печке, но тут вижу что ситуация отличается.
Топлю сейчас в основном орехом, вишня. Дуб пока в запасе. Дрова сухие, но возникло несколько непоняток. В котле дрова перегорают в уголь, а потом этот уголь горячий почти сутки, огнем не горит, надо постоянно добавлять свежие дрова, но кидать их по сути мало места в топке, потому что этот жар занимает почти полтопки. Либо угольные колосники слишком мелкие, зола плохо просыпается в поддувало, и уголь от дров из-за этого плохо горит. Либо это проблема ореха и вишни, пока не могу понять. Иногда добавишь обрезки сосны - жарит хорошо, а на чистых орехе и вишне проблема. Жара от углей недостаточно чтобы греть котел. Нужно пламя, а его на углях и нет, хотя шашлык бы вышел норм :lol:

Пригодится кочергой после пары подкидываний шуршать по полчаса, чтобы разгрести жар и просыпать золу. На печке такого не было - кирпич сам по себе раскаляется и горит все как в мартене, а тут в стенках вода - температуры для горения нет. Открываешь сильнее поддувало - огонь гудит, а это вообще в печке недопустимо - неэкономно, обычно в печах пускают столько воздуха чтобы огонь не гудел, я так топил лет 10, вкурсе. Да и труба из нержавейки с котла сразу становится красной, значит тепло уходит.

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Школа ремонта...)

Повідомлення Vollmer » 14 листопада 2018, 20:48

Pestilence писав: Кто у нас по котлам спец?
СпойлерРозкрити
Я как бы в основном по печке, но тут вижу что ситуация отличается.
Топлю сейчас в основном орехом, вишня. Дуб пока в запасе. Дрова сухие, но возникло несколько непоняток. В котле дрова перегорают в уголь, а потом этот уголь горячий почти сутки, огнем не горит, надо постоянно добавлять свежие дрова, но кидать их по сути мало места в топке, потому что этот жар занимает почти полтопки. Либо угольные колосники слишком мелкие, зола плохо просыпается в поддувало, и уголь от дров из-за этого плохо горит. Либо это проблема ореха и вишни, пока не могу понять. Иногда добавишь обрезки сосны - жарит хорошо, а на чистых орехе и вишне проблема. Жара от углей недостаточно чтобы греть котел. Нужно пламя, а его на углях и нет, хотя шашлык бы вышел норм :lol:

Пригодится кочергой после пары подкидываний шуршать по полчаса, чтобы разгрести жар и просыпать золу. На печке такого не было - кирпич сам по себе раскаляется и горит все как в мартене, а тут в стенках вода - температуры для горения нет. Открываешь сильнее поддувало - огонь гудит, а это вообще в печке недопустимо - неэкономно, обычно в печах пускают столько воздуха чтобы огонь не гудел, я так топил лет 10, вкурсе
. Да и труба из нержавейки с котла сразу становится красной, значит тепло уходит.

Структура деревини, її питома вага, зольність, визначення моменту, коли обвуглена деревина вже прогоріла і її треба видалити з топки - це ж тонкі моменти іскусства. Майже все визначається органолептично. :lol: :lol: :lol:

Наскільки я зрозумів із літератури, з цим мають проблеми навіть сучасні пеллетні топки, де паливо стандартного розміру, загрузка автоматична, і т.д.

Полум'я від сосни - то горять літучі речовини, смола і всякий скіпідар. З горіха і вишні такого не буде. По мірі згорання, зменшується умовний радіус шматків топлива, квадратично зменшується поверхня контакту, відповідно падає швидкість реакції. Плюс ті шматки огортає попіл, і заважає притоку повітря. По ідеї, треба шарудити якоюсь кочергою, щоб попіл просипався вниз, у зольник, і приток повітря відновився. І додати свіжого палива, щоб підтримати певну інтенсивність горіння.

От із оптимальною температурою, так, значно хужеє. Занизька температура призводить до неповного згорання, і т.д. Партія нас вчить, що умови згорання палива мають бути оптимальними, а далі вже можна тепло використовувати, як завгодно. Якщо там одразу водяна рубашка, то буде, навіть, конденсат на стінках. Воно не фатально, але, тіпа, так не робиться. Кладеться футеровка, і т.д. Якщо прямий контакт топки з водяною рубашкою - то на якійсь, обмеженій ділянці.

Якось так. З пам'яті. :lol: :lol: :lol:
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Відповісти