Чудові пригоди дитинства

Відповісти
Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Vollmer » 26 травня 2018, 00:41

Невеличка пригода з дитинства. Все відбувалося швидко, часу на обдумування було не більше, ніж вимагало негайне розпочинання дії, а вся пригода тривала - ледве не стільки ж, як прочитання її опису.


Виповнилося мені, якраз, років п'ятнадцять, було жарке літо, час, коли ховаються від сонця люди, собаки, птахи, комахи, можливо, що і риба, бо в такий час кльову не буває. Але моя полум'яна любов до руху, вітру, і переміни пейзажів переважала всяку температуру і радіацію, велосипед був новенький, відрегульований, шини наперті, 3,2 атмосфери задня, і 3,5 атмосфери передня, чотко, і я поїхав покататися.

Точка продажу морозива була на площі перед місцевим клубом, я заправився пломбіром, для цього треба було, щонайменше, чотири пачки. Якщо їх з'їсти швидко, то можна відчути чудовий, оригінальний контраст, коли іззовні жарко, але ця жара відчувається на рівні інформації, бо зсередини випромінюється рівна, приємна прохолода. Можна і п'ять - шість пачок пломбіру, але то вже інші гроші, та й інший культ. Поїхав, зробив кілька кругів по площі перед клубом.


І тут побачив, щов мій бік їдуть двоє на мопэдах, і обоє занадто уважно мене роздивляються. Щоб трохи модифікувати сценарій, я рвонув назустріч, проскочив повз них і роздивився. Старші років на 3 - 5, один патлатий, один пристойно стрижений, двигуни в обох нові, в патлатого S-52, вихлопний патрубок фіолетовий, але хром ще не облущився, суміш перезбагачена, оберти ХХ накручені вгору. У стриженого Д-6, схоже, ще не обкатаний, але "регулювання" таке саме. Розвернулися і поїхали за мною. Людей на вулиці обмаль, продовження було занадто очевидне.

Я не мав бажання позбутися нового велосипеда і пішки повертатися додому з битим літсом. Ганятися з мопэдом на рівному я міг кілометра два - три, був у добрій формі. Але перше, що я згадав, прочитане з батькових книжок і журналів - що влітку двигуни мопэдів залюбки перегріваються, особливо якщо суміш неоптимальна, перезбагачена чи збіднена. І що нагрів пропорційний не лінійно зростанню швидкості, а квадрату обертів. Мені давно кортіло побачити, як іменно згорає і клинить від перегріву двигун? Як це виглядає? Але все, якось, не випадало........ Я ще раз розвернувся назустріч босодзоку, проскочив повз них, вирулив на дорогу, і красіво ломанувся вниз, в бік заводу.


На дорозі був свіжий, рівненький асфальт, за 200 метрів починався крутіший ухил, я розраховував, щоб саме там вони почали втрачати мене з виду, і якнайдовше потримали ручку газу накрученою до максимуму. Я постійно чув позаду два двигуни, вже коли крутий відтинок був метрів 100 позаду, звук змінився. Я кілька разів озирнувся, стрижений уповільнився, Д-6 викидав округлі хмарки плотного білого диму, потім стрижений стояв, тримав свій мопэд і показував мені здаля кулак. Патлатий продовжував гнатися, але оберти збавив, тон двигуна став помітно нижчим, Патлатий тепер розраховував на моє виснаження.


Вдруге повторити фокус із перегрівом не вдасться, це було ясно. Тягатися з S-52 складніше, ніж з Д-6, і що в кишені в цього патлатого балбеса - невідомо. А він тепер гнався ще й для того, щоб звітувати перед корєшем - погорєльцем. Треба було придумати щось свіженьке, ще більш несподіване і надійне. Можна було пірнути в провулки, заїхати до знайомих, перекинути лайбу через невисокий парканчик і перелізти самому, але всі подібні варіанти мені не подобалися, ризик засвітити босоті знайомих, наскочити в кривому провулку на людей, просити допомоги без великої необхідності - це було некрасиво, і залишало патлатому шанси на кроки у відповідь.

Потрібні були, натомість, якісь, більш індіанські штуки. Підходяща місцина знаходилася, на жаль, далекувато, можливо - ще кілометра три, і, переважно - по рівному. Кращого виходу я не бачив, і поїхав до заміського дитячого табору відпочинку. На залишках спусків відпочивав максимально, на рівному тримав постійні оберти і рівне дихання, коли до місця залишилося метрів 500 - зрозумів, що все добре складається, навіть є запас сил. Від воріт табору вправо йшла грунтовка, за 100 метрів її, навскіс, під гострим кутом, перетинав ярок, глибиною метра три. І дорога робила на ярку Z, п'ять підряд поворотів, поєднаних зі спуском і підйомом. Вправо - вліво вниз - вліво - вправо вгору - вліво. Всю цю балетну вправу треба було зробити дуже швидко, точно розраховуючи рухи керма, момент гальмування і прискорення. Але найсмішніше - що розташування ярка треба було просто знати, бо його не видно було за кущами, а коли вже ставало видно, то готуватися до піруету було запізно. При цьому дорога була протоптана і накатана, і не викликала жодних підозр.


При повороті направо на грунтовку я озирнувся, цікаво було, чи не передумав Патлатий мене доганяти? Було би жаль такого задуму, витрачених зусиль, і вопше. Ні! Він поїхав лісовою дорогою так ентузіастично, наче то була мєчта його жизні! Я доїхав до ярка, сплигнув на землю, поклав лайбу за кущами, і заліг поруч. Гарчання наближалося, потім двигун верескнув високим тоном, коли колеса закрутилися вже в повітрі, потім хрумкнуло, забряжчало, нарешті запала тиша. Я лежав і напружено думав, навіть не струшував мурахів, які вже пробували мене на смак. Чи треба тепер йому якось допомагати? За правилами - я повинен це зробити, і про статтю КК за ненадання допомоги я знав. Але не хотілося. Патлатий сам записав себе до переліку людей, яких для мене не існує. Нарешті, я вирішив, що я нікого не запрошував за мною ганятися, я, навіть з ними не розмовляв. Я не знаю, чому цей дурник вирішив, що зараз льохко дожене лісапедиста, а новий велосипед елементарно продається.

З ярка почувся тихий стогін. Ага! - подумав я, то ти ще й стогнеш !!! Піднявся, і поїхав додому кружною дорогою, через старий міст, бо якби мене побачив стрижений на зворотньому шляху - це би зіпсувало довершеність пригоди. Але того дня я вже не катався. Роздумував, що би сказали шановні воїни черокі, шайєнів, кайова, апачів, сіу, дакота, і т.д, про задум і реалізацію операції? Чи зрозуміли би вони про квадрат обертів і надмірно збагачену суміш? Що фінт із ярком їм би сподобався - не було жодного сумніву.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7598
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Pestilence » 27 травня 2018, 12:07

А я в лет 8 играл с корешами летом в стоге соломы...такой стог метров 100 длиной :lol:
Решили там пещеру выкопать, но слишком плотно солома лежала, тогда решили выжечь пещеру :lol:
Бежали к микрорайону домой окольными путями, крюк по кукурузе километров 5 дали :lol: Благо кукуруза была больше нас ростом :lol:

Аватар користувача
costashu
князь
Повідомлень: 5691
З нами з: 22 березня 2018, 15:02

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення costashu » 27 травня 2018, 12:10

Pestilence писав: выжечь
интересный прием))
ХЖВСУ

Аватар користувача
Pestilence
Чефхелфер
Повідомлень: 7598
З нами з: 22 березня 2018, 13:42

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Pestilence » 27 травня 2018, 12:17

costashu писав:
Pestilence писав: выжечь
интересный прием))
Ну так находчивость и в 8 лет никто не отменял. :lol:

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59333
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Фрося » 09 червня 2018, 20:54


:lol:

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Vollmer » 02 липня 2018, 19:44

Зараз буяє жарке літо, тому напишу щось зимове, прохолодне.
Я в шкільні роки надзвичайно полюбляв розважатися киданням сніжків. Свою роль у виникненні цієї пристрасті зіграли індіанські читання і кінушки, книжки про війну і снайперів, якісь випадкові фільми, де герой вирішував проблеми влучним киданням предметів, більярдних кульок, наприклад.

Як тільки випадав сніг, я тренувався. Мішенями були, найчастіше, лижні палиці на відстані 6 - 8 метрів, або глуха стіна, на якій я малював хрести, конверти, кола, трикутники, тощо. Або один сніжок, підкинутий вгору з лівої, який негайно вщент розбивався другим, з правої руки. Я часто був трохи застуджений, бо тренувався легко одягненим, шкіра на долонях облазила клаптями. В результаті я міг при потребі влучити в ліве око, або в праве. Переконався, що влучання в спину, між лопатками, важким, мокрим сніжком, - струшує людиною, наче підстреленою. Навчився швидко, відпрацьованими рухами ліпити сніжки і тримати п'ять штук одночасно. Шикарна розвага була ще - метрів з 25 - 30 вліпити сніжок по їдучій машині. Власне, кинути сніжок, розрахувавши випередження, і сховатися. Потім чути характерний бляшаний "бумм..", і як шофер казиться, нікого не вгледівши, ні близько, ні далеко.

Якось зайшов до друга Льоньки, але того не було вдома. Зайшов у гаражі, де чути було голоси, але і там Льоньки не було. Була компанія, з якою я влітку грав у волейбол, зранку до темряви. І вони перекидалися сніжками. Я запропонував, що зайду за якусь сторону, але зустрічною пропозицією було - щоб я був один, а їх буде шестеро. Сніг був дуже добрий, сантиметрів п'ятнадцять - двадцять. Подумав, а чого це вони так? Вони не могли нічого знати про мої вправи. Втім, я вважав співвідношення збалансованим, і обумовив тільки, що дистанція має бути не менша восьми - дев'яти метрів, показав, де стоїмо. Почали, все нормально йшло, але десь на шостій хвилині вони почали скорочувати дистанцію. Я одразу сказав, що так не домовлялися, у відповідь почув сакраментальний звук "Гии...". Причому, не один, а мінімум - потрійний. Отаке "Гиии...", колективне, на чужому районі, в гаражах, означає необхідність негайно змінити концепцію. Керував порушенням домовленості Васька, це було видно і зрозуміло. В новенькій дублянці, шикарній смушковій шапці, з нахабною безтурботною мордою, Васька, очевидно, був дитиною торгових батьків. Дуже типово виглядав. В нього на обличчі було просто написано, що йому нізащо нічого не буде.

Я тримав п'ять штук. Першу Васька отримав по красівій шапці, у верхню частину, так, що шапка з'їхала і впала на землю. Васька здивувався, і нахилився підняти шапку. Друга влетіла між відстовбурченим коміром і Васькиною шиєю. Від холодного компресу на спині Васька випрямився, і аж вигнувся. Третя влетіла точно в ніс. Васька розмазував по обличчю сніг з червоними шмарклями і задрав голову. Четверта пішла трохи нижче підборіддя, відбилася від нього, і пірнула за пазуху, Васька нахилився вперед і втягнув живіт з глибоким вдохом. Ніхто вже не гикав, всі стояли на місцях. Я швидко зліпив чотири до комплекту, і озираючись, відійшов до проходу між гаражами, і далі в бік дому. Десь, із півроку, потім, намагався в районі нового гастроному без потреби не з'являтися, бо одна справа - викрутитися, а інша - нариватися.

Я тоді переконався, що реакція дуже відрізняється, у випадку, коли об'єкт знає тільки, що по ньому щось летить, і у випадку, коли він точно знає, що зараз отримає.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Babasha
Штучний інтелект
Повідомлень: 3557
З нами з: 25 березня 2018, 16:41
Звідки: Донецк, гостиница "Цирк", бар "Арена"

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Babasha » 05 липня 2018, 21:40

Детские фантазии отщепенца "тихо сам с собою" какие-то((( Душераздерающее зрелище...
Устоявшаяся форма государственности — политический кризис.

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 25056
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Sintez » 05 липня 2018, 22:22

Бабаша, ану зафігач шось реалістичне!
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Babasha
Штучний інтелект
Повідомлень: 3557
З нами з: 25 березня 2018, 16:41
Звідки: Донецк, гостиница "Цирк", бар "Арена"

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Babasha » 05 липня 2018, 22:43

Sintez писав: Бабаша, ану зафігач шось реалістичне!
Под заказ не работаю)))
Устоявшаяся форма государственности — политический кризис.

Аватар користувача
Мавка
Ей рано нравились романы...
Повідомлень: 2226
З нами з: 22 березня 2018, 14:31

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Мавка » 06 липня 2018, 15:22

Прикольно про велик и погоню. Прочла с интересом)))

Аватар користувача
ingvar
5-я колонна
Повідомлень: 1646
З нами з: 25 березня 2018, 12:02
Звідки: Киев

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення ingvar » 29 серпня 2018, 21:23

Один умный мальчик женился по расчёту на одной старенькой бабушке.
Когда он умер, все его игрушки достались ей.

Андрей Кнышев

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Vollmer » 03 вересня 2018, 23:24

Я, взагалі, любив хімію в школі. Вчительки були симпатичні, жодної мегери - хімічки. Атмосфера на лабораторних була чудова, ліберально - демократична. А всі підручники я прочитував наперед, ретельно вивчав, потім дублював батьковими, дядьковими, потім журналами. Для власних потреб, зрозуміло, не для контрольних робіт, чи самостійних, чи лабораторних. То все виходило вже побіжно, само собою, як побічний продукт.

Одного разу на лабораторній вчителька оголосила, що будемо робити досліди з термічним розкладом марганцовки. В штативах вже були затиснуті колби з навіскою марганцовки, під ними спиртовки. Все це, за задумом, мало би виділяти кисень, якщо не помиляюся.

Мені це все одразу сильно не сподобалось. Штативи стояли рядами на столах, так, що скляні колби зорієнтовані вздовж столів. Я вже мав справу з марганцовкою, як компонентом, і все моє нутро досвідченого піромана бурно протестувало проти подібного ідиотизму. Бо особисто мене батько карав, навіть, не за експерименти, бо сам був такий, а за непродуманість схеми, за те, що не організував безпечний вибух, газовий факел, т.д. Тому я свої дослідні установки закопував у землю, обкладав цеглинами, вкладав у товстостінну сталеву трубу, і спостерігав з безпечної відстані, у підзорну трубу. Також саморобну. Ну, майже завжди. Якесь там отруєння газом, осколок у брову, трохи вище ока, спалена підлога в половині кімнати, тимчасова глухуватість після несподіваного вибуху - то можна не рахувати, то я, саме, набував цінний досвід, бо де ж я його візьму?

Вчителька підганяла, швидше запалювати спиртовки, а в мене в голові блимала червона лампочка і ревла сирена тривоги. Я тягнув час, перезажимав колбу, мив руки, десь виходив. В парі зі мною лабораторну робила Лєнка, тиха, покірна вівця, сирота, яку виховувала тітка - бухгалтерша. Я зробив великі страшні очі і заборонив їй навіть думати про запалювання горілки, і пересадив на своє місце, сказав малювати таблички і розрахунки до роботи, і не дивитися на штативи попереду. Треба було якось попередити вчительку, але що я їй скажу ??? Що я - обережний піроман з досвідом ??? Що я ніколи не роблю отак, як вона задумала ??? Що в мене паскудне передчуття ??? Що я би поставив одну установку, колбою поперек столів, заекранував металлом від глядачів, залишив видимою тільки виводну трубку ??? Сьогодні всі обговорюватимуть моє нахабство, завтра до школи викличуть маму, або, що значно гірше - батька, для пояснень, що там у мене за досвід?

Тут пролунав перший вибух. Колба вибухнула, шматки вдарили в стелю, звідти впав шматок штукатурки. За пару секунд - другий вибух, слабший, але хльоснуло по очах одній дівчинці і по обличчю її колезі. Дим, пилюка, паніка, дівки верещать, вчителька, молодець, зкомандувала негайно погасити горілки. Простіше і швидше було би їх відсунути вбік, але дати команду на "погашення" було простіше і зрозуміліше. Почали гасити, кожен на свій манер. Я навіть не починав запалювати свою горілку. Лєнка нічого нікому не сказала про мій інструктаж. Я досі почуваюся винуватим, що нічого не сказав вчительці, хоча, якби щось сказав, то невідомо, чим би воно скінчилося. В школі були мусора і прокуратура, а після розслідування пояснення було таке, що марганцовка була забруднена, бертолєткою.

Вопшем, чим небезпечніші і складніші експерименти люди роблять, тим більше важить чистота, безпека, довіра між учасниками роботи.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59333
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Чудові пригоди дитинства

Повідомлення Фрося » 04 вересня 2018, 09:58

Цікаві спогади. :good: :gs:

Відповісти