Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 27 березня 2020, 06:05

А, по-Вашому, слід сидіти заткнувшись, як би чого не вийшло, й чекати з моря погоди? Кінця "карантину", по закінченні котрого РАПТОМ виявицця, що вже й на населення оформлений "фьютчерс"?
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 27 березня 2020, 07:06

Да, і ще цікаве питання. Якщо ефект таки має місце бути, тоді вся "демократія" І "соціологічні опитування" теж,втрачають сенс. Ібо "виборці" й "опитувані" є як правило асолютними дилетантами у тому, за що висловлююцця, але їхнє "волєізліяніє"(с, Чєчєтов) пред'являєцця як обгрунтування "повноважень" "народних обранців".
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13663
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення M_M » 27 березня 2020, 09:04

Sintez писав: Так, даю оцінки. Базуючись на практиці. Вам це не подобаєцця?
Про успєшний успєх не можу дати відповіді, бо це досить розмите поняття - у когось це мішок грошей, у когось - написана книжка, а у когось - десяток кроків без милиць
А у когось... а у когось... про це треба питати саме у тих когось.
Цікавить саме Ваш досвід. Єретиків взагалі мало. Самопроголошених єретиків ще менше. А таких, з якими можна поспілкуватись - то й взагалі майже нема. У нас на форумі є унікальна нагода. Тому Вас не повинно дивувати бажання використати таку нагоду.

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13663
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення M_M » 27 березня 2020, 09:17

Sintez писав: Якщо ефект таки має місце бути, тоді вся "демократія" І "соціологічні опитування" теж,втрачають сенс.
Демократія - це інструмент досягнення згоди у суспільстві. Для того, щоб оцінити якість, скажімо, автівки, не потрібно знати марку встановленого карбюратора та чи є він взагалі.
Гарно працює? Так? Продовжуємо іздити на ній. Ні? Шукаємо нагоду позбутися, на користь іншої... Приблизно так і працює демократія.
І вибір майбутнього - це завжди спроба. Бо розум чи досвід "обраного" зовсім не завжди працює на користь пересічних... Критерій - добробут та порівняння.

главспец
Повідомлень: 14430
З нами з: 26 березня 2018, 12:13

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення главспец » 27 березня 2020, 09:25

Sintez писав: Да, і ще цікаве питання. Якщо ефект таки має місце бути, тоді вся "демократія" І "соціологічні опитування" теж,втрачають сенс. Ібо "виборці" й "опитувані" є як правило асолютними дилетантами у тому, за що висловлююцця, але їхнє "волєізліяніє"(с, Чєчєтов) пред'являєцця як обгрунтування "повноважень" "народних обранців".
но ведь если не мутить, всё просто! И получить объективный результат.
Простой опрос: вам лучше (сытнее) жилось при Сталине или после него?
Не, ну можно сформулировать иначе, употребив «свободнее».

Аватар користувача
Vollmer
Шпрехшталмейстер
Повідомлень: 10077
З нами з: 22 березня 2018, 17:50

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Vollmer » 27 березня 2020, 11:27

Sintez писав: Да, і ще цікаве питання. Якщо ефект таки має місце бути, тоді вся "демократія" І "соціологічні опитування" теж,втрачають сенс. Ібо "виборці" й "опитувані" є як правило асолютними дилетантами у тому, за що висловлююцця, але їхнє "волєізліяніє"(с, Чєчєтов) пред'являєцця як обгрунтування "повноважень" "народних обранців".

Не то, щоби втрачали сенс, але - перетворюються на інструмент маніпуляції.
Що ми, власне, і спостерігаємо.
При наявності монополії у ЗМІ, знищенні принципу розподілу гілок влади, т.д.
Участь в голосуванні - є формою колаборації

Аватар користувача
Саня
Повідомлень: 2647
З нами з: 26 березня 2018, 22:50

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Саня » 24 серпня 2023, 16:39

эффект Даннинга–Крюгера неоднократно подтверждался другими исследователями. В частности, он был проверен на студентах отделения акушерства и гинекологии Университета Флориды, а также на широкой выборке практикующих терапевтов. Тот факт, что для проверки выводов, сделанных психологами, первыми взялись за врачей, настораживает.
Впрочем, надежда на то, что слепцы, неспособные узреть бездну своего невежества и сияющие вершины знаний, которых достигли другие люди, могут исправиться, все-таки существует. Даннинг и Крюгер предложили профанам пройти специальный обучающий курс, где им не только давали знания, касающиеся их профессии, но и представление о методах, с помощью которых можно получить реальные показатели компетентности. Эти методы позволяли проверять как профессионализм других, так и собственный реальный уровень. По итогам обучения профаны осознали уровень своей прежней некомпетентности – причем даже в том случае, если их профессиональный уровень после этого не вырос.
Зображення
…самая неистребимая наша иллюзия заключается в том, что мы действуем, воображая, что свободны от всяких иллюзий.
Ролло Мэй

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 24 серпня 2023, 20:27

M_M писав: Демократія - це інструмент досягнення згоди у суспільстві.
Згоди? Ти впевнений?
M_M писав: Для того, щоб оцінити якість, скажімо, автівки, не потрібно знати марку встановленого карбюратора та чи є він взагалі.
Да?!!111 Феєрично! А за якими ж параметрами оцінюєш якість авто ти? За підігрівом жпи й шкіряним салоном?

У тебе мопед був?
M_M писав: Гарно працює? Так? Продовжуємо іздити на ній. Ні? Шукаємо нагоду позбутися, на користь іншої... Приблизно так і працює демократія.
Дозволь уточнити. Я правильно тебе зрозумів - Україна "їздила" 32 роки, доїхали до війни - позбуваємося її, і шо? У Польщу?
M_M писав: І вибір майбутнього - це завжди спроба. Бо розум чи досвід "обраного" зовсім не завжди працює на користь пересічних... Критерій - добробут та порівняння.
Шіто? Порівняння - це критерій? Ти сам то хоч зрозумів, що тоді писав?
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 24 серпня 2023, 20:35

главспец писав:
Sintez писав: Да, і ще цікаве питання. Якщо ефект таки має місце бути, тоді вся "демократія" І "соціологічні опитування" теж,втрачають сенс. Ібо "виборці" й "опитувані" є як правило асолютними дилетантами у тому, за що висловлююцця, але їхнє "волєізліяніє"(с, Чєчєтов) пред'являєцця як обгрунтування "повноважень" "народних обранців".
но ведь если не мутить, всё просто! И получить объективный результат.
Простой опрос: вам лучше (сытнее) жилось при Сталине или после него?
Не, ну можно сформулировать иначе, употребив «свободнее».
Тридцять два роки українці лають сталінізм. Ознаки десталінізації беззаперечні - країна рішуче позбавилася промисловості, обороноздатності, економічної й політичної (де факто) незалежності. Ворогів народу у нас немає, Кучма, Ахмєтов, Шуфрич. Бойко, Пінчук й прочі чингачгуки ходять собі вільно. Я думаю, Виборець Степан, сидячи у окопі, цілком задоволений цією демократією. Аби тільки не сталінізм.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 24 серпня 2023, 20:36

Vollmer писав:
Sintez писав: Да, і ще цікаве питання. Якщо ефект таки має місце бути, тоді вся "демократія" І "соціологічні опитування" теж,втрачають сенс. Ібо "виборці" й "опитувані" є як правило асолютними дилетантами у тому, за що висловлююцця, але їхнє "волєізліяніє"(с, Чєчєтов) пред'являєцця як обгрунтування "повноважень" "народних обранців".

Не то, щоби втрачали сенс, але - перетворюються на інструмент маніпуляції.
Що ми, власне, і спостерігаємо.
При наявності монополії у ЗМІ, знищенні принципу розподілу гілок влади, т.д.
У 2020 "єдиний марафон" ще й не снився...
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Саня
Повідомлень: 2647
З нами з: 26 березня 2018, 22:50

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Саня » 24 серпня 2023, 20:40

Sintez писав: Я правильно тебе зрозумів - Україна "їздила" 32 роки, доїхали до війни - позбуваємося її, і шо?
Я правильно тебе зрозумів? Ти вважаєш, що в Україні 32 роки існувала демократія?
Sintez писав: Порівняння - це критерій?
Так. Ти мабуть вважаєш, що критерій існує тільки один, по Марксу - практика.
…самая неистребимая наша иллюзия заключается в том, что мы действуем, воображая, что свободны от всяких иллюзий.
Ролло Мэй

Аватар користувача
Саня
Повідомлень: 2647
З нами з: 26 березня 2018, 22:50

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Саня » 24 серпня 2023, 20:43

Sintez писав: Я думаю, Виборець Степан, сидячи у окопі, цілком задоволений цією демократією. Аби тільки не сталінізм.
А радянський Іван, сидячи в окопі під Сталінградом, штурмуючи Сичовку та Ржев був цілком задоволений сталінізмом.
…самая неистребимая наша иллюзия заключается в том, что мы действуем, воображая, что свободны от всяких иллюзий.
Ролло Мэй

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13663
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення M_M » 24 серпня 2023, 20:48

Sintez писав:
M_M писав: Демократія - це інструмент досягнення згоди у суспільстві.
Згоди? Ти впевнений?
M_M писав: Для того, щоб оцінити якість, скажімо, автівки, не потрібно знати марку встановленого карбюратора та чи є він взагалі.
Да?!!111 Феєрично! А за якими ж параметрами оцінюєш якість авто ти? За підігрівом жпи й шкіряним салоном?

У тебе мопед був?
M_M писав: Гарно працює? Так? Продовжуємо іздити на ній. Ні? Шукаємо нагоду позбутися, на користь іншої... Приблизно так і працює демократія.
Дозволь уточнити. Я правильно тебе зрозумів - Україна "їздила" 32 роки, доїхали до війни - позбуваємося її, і шо? У Польщу?
M_M писав: І вибір майбутнього - це завжди спроба. Бо розум чи досвід "обраного" зовсім не завжди працює на користь пересічних... Критерій - добробут та порівняння.
Шіто? Порівняння - це критерій? Ти сам то хоч зрозумів, що тоді писав?
О! Це щось новеньке, зовсім не традиційне. Оплески.
Оксюморон.
Єретик у ролі екзаменатора.
:mau:
СпойлерРозкрити
З запитань випливає, що екзаменатор навіть вікіпедії не в стані опанувати, не кажучи про тривалий досвід філософських баталій.
Але це було весело. Продовжуйте у тому ж стилі, це корисно для здоров'я оточуючих

главспец
Повідомлень: 14430
З нами з: 26 березня 2018, 12:13

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення главспец » 24 серпня 2023, 21:14

Sintez писав: Тридцять два роки українці лають сталінізм. Ознаки десталінізації беззаперечні - країна рішуче позбавилася промисловості, обороноздатності, економічної й політичної (де факто) незалежності. Ворогів народу у нас немає, Кучма, Ахмєтов, Шуфрич. Бойко, Пінчук й прочі чингачгуки ходять собі вільно. Я думаю, Виборець Степан, сидячи у окопі, цілком задоволений цією демократією. Аби тільки не сталінізм.
в самом деле? Дебилам втюхивали - надо повалить идолов и запретить Пушкина с Булгаковым. Повалили, запретили, стало лучше? Часть дебилов засомневалась - а чо, не сработало-то?! А им, по методичке: раньше начинать надо было ! Теперь ждите.
Тут понимашь, свитова закулиска с корновирусом гадит. Да и двойники Путина никак не перемрут...

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 24 серпня 2023, 21:18

Саня писав: Я правильно тебе зрозумів? Ти вважаєш, що в Україні 32 роки існувала демократія?
Саме так.

Опа! А її не існувало? Продовжуй!
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 24 серпня 2023, 21:25

Саня писав:
Sintez писав: Я думаю, Виборець Степан, сидячи у окопі, цілком задоволений цією демократією. Аби тільки не сталінізм.
А радянський Іван, сидячи в окопі під Сталінградом, штурмуючи Сичовку та Ржев був цілком задоволений сталінізмом.
І я про те ж. Зміна вивіски не міняє суті. Система та ж.
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 24 серпня 2023, 21:27

M_M писав:
Sintez писав: Згоди? Ти впевнений?
Да?!!111 Феєрично! А за якими ж параметрами оцінюєш якість авто ти? За підігрівом жпи й шкіряним салоном?

У тебе мопед був?
Дозволь уточнити. Я правильно тебе зрозумів - Україна "їздила" 32 роки, доїхали до війни - позбуваємося її, і шо? У Польщу? Шіто? Порівняння - це критерій? Ти сам то хоч зрозумів, що тоді писав?
О! Це щось новеньке, зовсім не традиційне. Оплески.
Оксюморон.
Єретик у ролі екзаменатора.
:mau:
СпойлерРозкрити
З запитань випливає, що екзаменатор навіть вікіпедії не в стані опанувати, не кажучи про тривалий досвід філософських баталій.
Але це було весело. Продовжуйте у тому ж стилі, це корисно для здоров'я оточуючих
Я так і зрозумів, мопеда у тебе не було..
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 24747
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Sintez » 24 серпня 2023, 21:30

главспец писав:
Sintez писав: Тридцять два роки українці лають сталінізм. Ознаки десталінізації беззаперечні - країна рішуче позбавилася промисловості, обороноздатності, економічної й політичної (де факто) незалежності. Ворогів народу у нас немає, Кучма, Ахмєтов, Шуфрич. Бойко, Пінчук й прочі чингачгуки ходять собі вільно. Я думаю, Виборець Степан, сидячи у окопі, цілком задоволений цією демократією. Аби тільки не сталінізм.
в самом деле? Дебилам втюхивали - надо повалить идолов и запретить Пушкина с Булгаковым. Повалили, запретили, стало лучше? Часть дебилов засомневалась - а чо, не сработало-то?! А им, по методичке: раньше начинать надо было ! Теперь ждите.
Тут понимашь, свитова закулиска с корновирусом гадит. Да и двойники Путина никак не перемрут...
Так я прямо у розпачі. Саня пише, що демократії-то у нас, того, не було... :girl_cray:
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Саня
Повідомлень: 2647
З нами з: 26 березня 2018, 22:50

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Саня » 24 серпня 2023, 21:50

Sintez писав: Так я прямо у розпачі. Саня пише, що демократії-то у нас, того, не було...
З чого розпач? У тебе склєроз? Ми з тобою це вже обговорювали і здається не один раз.
…самая неистребимая наша иллюзия заключается в том, что мы действуем, воображая, что свободны от всяких иллюзий.
Ролло Мэй

Аватар користувача
Саня
Повідомлень: 2647
З нами з: 26 березня 2018, 22:50

Re: Эффект Даннинга-Крюгера. Почему невежды считают себя экспертами.

Повідомлення Саня » 24 серпня 2023, 21:52

Sintez писав:
Саня писав: Я правильно тебе зрозумів? Ти вважаєш, що в Україні 32 роки існувала демократія?
Саме так.

Опа! А її не існувало? Продовжуй!
Склєроз це кожний день щось новеньке.(с)
Востаннє редагувалось 25 серпня 2023, 06:13 користувачем Саня, всього редагувалось 1 раз.
…самая неистребимая наша иллюзия заключается в том, что мы действуем, воображая, что свободны от всяких иллюзий.
Ролло Мэй

Відповісти