Яценко затриман у справи ПриватБанку

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 22 лютого 2021, 20:35

Sergey Naumovich
1 ч ·
Этот «крюк» войдёт в историю как одна из самых впечатляющих историй по задержанию подозреваемого. Пожалуй, впервые в истории современной Украины человек, на которого было выписано подозрение в финансовых махинациях в пользу олигарха в особо крупных размерах, был перехвачен в небе при попытке бегства на бизнес джете. Из ГПУ произошла утечка информации и потому НАБУ было вынуждено предпринять меры по вынуждению пилота сделать посадку. Если так пойдёт и дальше, то коррупционеров и финансовых преступников будут ловить сразу после совершения преступления. Но в любом случае этот кейс смело можно записывать в список позитивных событий февраля) Их уже достаточно много накопилось!
И кстати, тот факт, что уже через полтора часа после того, как было выписано подозрение в ГПУ, самолёт с Яценко поднялся в воздух, говорит о том, что воздушное судно было готово к вылету. То есть у олигархов и их прислуги всегда на старте стоит по заправленному для экстренной эвакуации бизнес джету.
Зображення
Востаннє редагувалось 23 лютого 2021, 11:33 користувачем Фрося, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман.

Повідомлення Фрося » 22 лютого 2021, 22:24

BIHUS.info
4 ч. ·
Трошки дива від НАБУ. 🎉
Сьогодні під Києвом посадили літак з Володимиром Яценко – топфігурантом справи Приватбанку. Його підозрюють у привласненні майна, відповідний документ Генпрокурорка підписала зранку.
👉 Цікаво, як про підозру так стрімко дізнався сам Яценко? 🤔 За інформацією правоохоронців, він планував втекти з України в Австрію, але Державіаслужба посадила його приватний літак для "проведення невідкладних слідчих дій".
Детальніше про затримання "як у фільмах": https://bit.ly/3dHPGKJ
Як ви вважаєте, коли черга дійде до улюбленця Венедіктової – Татарова?
Зображення

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман.

Повідомлення Фрося » 23 лютого 2021, 09:33

Ирина Венедиктова
18 ч. ·
Підпис під підозрами колишнім топ-менеджерам «Приватбанку» - мій.
Сьогодні ми демонтували маніпуляції та стереотипи, які давно стали часткою нашої культури - свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень з числа тих, що на слуху і у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворились на підозрюваних.
В мене є власна думка про розслідування справ з орбіти «Приватбанку» і сформувала я її після того, як стала одним з процесуальних керівників. Звичайно, коли стаєш прокурором в конкретній справі, береш, таким чином, на себе відповідальність, - і я взяла. Після проведення декількох робочих нарад за участю детективів НАБУ і прокурорів САП, я особисто прийняла рішення щодо необхідності низки вказівок про слідчі дії і проведення експертного дослідження з метою підтвердження збитків, спричинених державі і громадянам. Я не можу вдаватись в деталі і розповідати про стан справ в цьому конкретному провадженні, можу тільки сказати, що мене він не влаштовував з точки зору перспектив представлення обвинувачення в суді.
Я давно маю антитіла до пліток, брудних інсинуацій, брехні в ЗМІ - якщо я прийняла рішення, я його обов’язково реалізую, не дивлячись на будь-який супротив: з владних кабінетів, стін Парламенту, заголовків в пресі і т.д. і т.п.
Нам ще багато чого треба зробити в трикутнику Офіс ГП - НАБУ - САП і я точно знаю, що ще багато підписів ми побачимо на різних підозрах. Я можу пообіцяти одне - для мене не існує прізвищ, а для тих самих прізвищ, повірте, це дуже важливий меседж: яким би гучним та уразливим прізвище не було, я не санкціоную підозру, якщо буду вважати, що доказів, зібраних у справі, недостатньо. І, звичайно ж, я вчиню за законом, якщо докази належні і зібрані в необхідному обсязі.
Тримаю руку на пульсі в декількох важливих справах, в яких, на мій погляд, детективи і прокурори мають «піднажати» і ми разом обов‘язково пришвидшимось, та вже найближчим часом дамо новий і не менш важливий результат. Впевнена, що ви оціните.
Висловлюю подяку за якісно проведену роботу колегам з НАБУ і САП.
P.S.
Закінчуючи свій пост, дізналася про надзвичайно важливу новину — ми з вами вже звикли до того, що іноді чіткі плани правоохоронців «зливаються», що стане темою, я впевнена, окремого розслідування цього разу. Коло осіб, що були проінформовані про кількість підозр, підписаних мною, дуже вузьке. Це не завадило пану, який в той час працював першим заступником Голови правління «Приватбанку», в якийсь дивовижний спосіб замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи в Дніпрі. Завдячуючи нашим спільним діям, літак здійснив посадку в Борисполі. Фініта.
https://www.facebook.com/irina.venedikt ... 7245633513

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 23 лютого 2021, 11:34

У НАБУ розповіли деталі справи ПриватБанку
Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру трьом колишнім посадовцям комерційного ПриватБанку у розтраті на користь страхової компанії майже 137 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«22 лютого детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили трьом колишнім посадовцям ПриватБанку про підозру у розтраті понад 136,89 млн грн. Підозри експосадовцям ПриватБанку підписала генеральний прокурор», – інформує відомство.

Як заявили у НАБУ, про підозру повідомили колишнім голові правління та його першому заступнику, а також керівниці одного з підрозділів ПриватБанку. За інформацією «Слово і діло», йдеться про ексголову правління Олександра Дубілета та його першого заступника Володимира Яценка. У НАБУ додали, що місце перебування Дубілета та експосадовиці ПриватБанку не встановлено, а тому підозру їм надіслали поштою.

Слідство встановило, що підозрювані у грудні 2016 року за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами ПриватБанку. За даними «Слово і діло», йдеться про страхову компанію «Інгосстрах».

22 лютого НАБУ і САП посадили чартерний літак із топфігурантом справи ПриватБанку. З'ясувалося, що йдеться про колишнього першого заступника глави правління банку Володимира Яценка. Підозру йому підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

У НАБУ пізніше підтвердили затримання колишнього заступника голови правління ПриватБанку. Як повідомили в органі, експосадовець ПриватБанку планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. У НАБУ додали, що детектив у справі та директор органу звернулися до Державіаслужби, щоби літак здійснив посадку в аеропорту «Бориспіль».

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Печерський суд Києва готує рішення про передачу справи ПриватБанку від НАБУ до іншого органу.

В грудні 2020 року НАБУ скеровувало до Офісу генпрокурора проєкти підозр у справі ПриватБанку. У цій справі детективи НАБУ розслідують можливе завдання збитків на суму понад 100 млрд грн. Нещодавно Венедіктова прокоментувала блокування справи ПриватБанку.

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 23 лютого 2021, 11:44

Роман Рябчук
9 мин. ·
Экс-главе правления "ПриватБанка" Дубилету сообщено о подозрении, - Офис Генпрокурора
Экс-главе правления "ПриватБанка" Александру Дубилету и еще двум бывшим должностным лицам этого банка сообщили о подозрениях в растрате чужого имущества на сумму 136 млн грн.
СпойлерРозкрити
"Генеральным прокурором согласовано сообщение о подозрении трем бывшим должностным лицам ПАО КБ" Приватбанк "в растрате чужого имущества путем злоупотребления служебным положением, совершенного по предварительному сговору группой лиц, в особо крупных размерах, и в служебном подлоге (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 366 УК Украины).
В частности, сообщено о подозрении бывшему первому заместителю председателя правления "ПриватБанка", который в понедельник пытался покинуть Украину на частном самолете в направлении Вены. Благодаря усилиям правоохранителей самолет совершил посадку в аэропорту "Борисполь", где экс-чиновник был задержан.
Экс-председателю правления банка и начальнику департамента финансового менеджмента, которая одновременно занимала должность первого заместителя председателя правления связанного с банком юридического лица, сообщено о подозрении способом, предусмотренным Уголовным процессуальным кодексом Украины.
Согласно источникам "УП" речь идет об Александре Дубилете.
Следствием установлено, что в декабре 2016 года трое экс высокопоставленных чиновников банка, осознавая, что ПАО КБ "Приватбанк", с учетом позиции владельцев его существенного участия, в ближайшее время будет признано неплатежеспособным и перейдет под контроль государства, и понимая, что в связи с этим с 19 декабря 2016 они потеряют контроль над денежными средствами банка, подготовили и реализовали преступный план растраты денежных средств финучреждения. Он заключался в противоправном начислении и выплате дополнительного вознаграждения - индексированной комиссии в связи с ростом курса гривны к доллару США в пользу связанного с банком юридического лица по имеющимся депозитным договорам с ним. При этом выплата такой комиссии этими депозитными договорами и дополнительными соглашениями к ним не предусматривалась.
Кроме этого, начисление и выплата вознаграждения были запланированы в нарушение требований статьи 52 Закона Украины "О банках и банковской деятельности", которой установлено, что сделки, которые осуществляются со связанными с банком лицами, не могут предусматривать условий, которые не являются текущими рыночными условиями.
Для прикрытия растраты денежных средств "Приватбанка" трое экс-чиновников решили придать этим банковским операциям вида законных, ссылаясь на якобы заранее принятое и согласованное решение кредитного комитета банка от 2014 года, на самом деле поддельное "задним числом", и решение кредитного комитета банка от 16 декабря 2016 года, которыми якобы принято решение о применении начисления и выплаты индексированной комиссии по депозитам в пользу связанного с банком юридического лица в рамках распоряжения "О реализации нового депозита с выплатой вознаграждения в связи с ростом курса гривны к доллару США" от 2013 года.
Таким образом, подозреваемые нанесли убытки в сумме 136 млн гривен.
Напомним, Владимир Яценко - бывший зампредседателя правления "ПриватБанка", его подозревают в растрате средств в особо крупных размерах. Утром 22 февраля генпрокурор Венедиктова подписала ему подозрение - и уже через час Яценко на чартере вылетел из Днепра в Вену. НАБУ и "Украэрорух" сработали как одно целое: самолет развернули в районе Львова и посадили в Борисполе, Яценко задержан.

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 23 лютого 2021, 19:58

ergey Naumovich
11 мин. ·
По Приватбанку новая инфа. Выяснилось, что фигуранты, которые занимали различные должности в тогда ещё частном финучреждении вывели напоследок 137 миллионов гривен в тот момент, когда узнали, что через пару дней ПБ будет национализирован. А вывели они эту сумму с помощью простой двухходовочки: у клиента страховой компании якобы произошёл страховой случай и ему полагается именно такая сумма. 137 миллионов. Сумма была перечислена. Страховая компания внезапно оказалась связанной с собственником банка. Оцените красоту игры, как говорится)
И это всего лишь один эпизод, который в настоящее время расследуют детективы НАБУ. Именно от разоблачения этих двухходовочек планировал вчера убежать в Австрию Яценко. Але невдача спіткала радянського спортсмена)

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 25 лютого 2021, 19:52

Розтрата грошей "Приватбанку": Яценко вийшов під заставу у 52 мільйони гривень

https://novyny.24tv.ua/roztrata-groshey ... i_n1553060
Антикорупційний суд заарештував до 22 квітня експершого заступника голови правління "Приватбанку" Яценка з можливістю внесення 52,2 млн грн застави
Також наголошується, що в разі внесення Яценком застави, він має носити електронний браслет, і не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу слідчого, суду, прокурора, утриматися від спілкування з іншими підозрюваними у справі і свідками, здати на зберігання всі паспорти

toisamiy
Повідомлень: 379
З нами з: 26 березня 2018, 07:00

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення toisamiy » 01 березня 2021, 12:27

Нікого не бентежить такий "сленг" -- "Яценко затриман у справи ПриватБанку"?
Сміємось з деяких ЗМІ, що ті користуються кострубатими Google-перекладами, а самі...

"Яценка затримано у справі Приват-Банку".

"Сьогодні під Києвом посадили літак" :shock:
"Поблизу".
Всіх, хто підтримував сепаратизм на Донбасі -- позбавити громадянства України.

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13717
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення M_M » 01 березня 2021, 18:54

toisamiy писав: Сьогодні під Києвом посадили літак"
Бориспіль під Києвом. Що не так?

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 25099
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Sintez » 02 березня 2021, 21:23

Фрося писав: Выяснилось, что фигуранты, которые занимали различные должности в тогда ещё частном финучреждении вывели напоследок 137 миллионов гривен в тот момент, когда узнали, что через пару дней ПБ будет национализирован.
Якщо я випадково взнав, що завтра хтось планує у метро "націоналізувати" мій гаманець і про всяк випадок, виходячи з дому, переклав більшу частину грошей у тумбочку, то я - "злочинець"? Як, при потребі, можна "завалити" й зробити при потребі "неплатоспроможним" фактично будь-який банк давно відомо, при чому тут "націоналізація" до міжжидівських розборок і дільожок?
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

toisamiy
Повідомлень: 379
З нами з: 26 березня 2018, 07:00

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення toisamiy » 04 березня 2021, 19:59

M_M писав:
toisamiy писав: Сьогодні під Києвом посадили літак"
Бориспіль під Києвом. Що не так?
Поблизу.
А "под Киевом" то у москалів.
Всіх, хто підтримував сепаратизм на Донбасі -- позбавити громадянства України.

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13717
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення M_M » 04 березня 2021, 21:06

toisamiy писав: А "под Киевом" то у москалів.
Це москалі з української кальку зробили.
Пошук у гуглі:
під Києвом 46.4 млн
біля Києва 13.3 млн
поблизу Києва 10.4 млн
:pardon:

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 25099
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Sintez » 04 березня 2021, 22:05

Під Києвом каналізація, дещо глибше - метро. А взагалі - "какаяразніца"(c,tm).
🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

Аватар користувача
Sintez
Єретик
Повідомлень: 25099
З нами з: 23 березня 2018, 20:24
Звідки: Підводний човен "Земля"

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Sintez » 06 березня 2021, 15:12

Копіюю сюди відео Соскіна, там розжовано про Приват от і до.

🇺🇦 🇮🇱
Наше діло праве,
ворог буде розбитий,
перемога буде за нами!

главспец
Повідомлень: 14430
З нами з: 26 березня 2018, 12:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення главспец » 06 березня 2021, 16:10

Sintez писав: Копіюю сюди відео Соскіна, там розжовано про Приват от і до.
для кого? Для деда Панаса и бабки Параски, оно им нада? Что изменилось для клиентов банка, конкретно?

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 12 березня 2021, 19:54

Справа ПриватБанку: апеляція ВАКС заарештувала майно Яценка
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала майно, яке належить колишньому першому заступнику голови правління комерційного ПриватБанку Володимиру Яценку та пов'язаним із ним особам.

Таке рішення 12 березня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційну скаргу прокурора – задовольнити частково. Накласти арешт на депозитний рахунок відкритий в Універсал Банку, на якому зберігаються 3 млн доларів. Накласти арешт на частки Євгенії Кривенко у ТОВ «Фінтех Бенд», ТОВ «Естейт Сіті», ТОВ «Ейсі Дісі Ппроцессінг», – йдеться в рішенні.

Як вказала головуюча суддя Даніїла Чорненька, слідчий суддя ВАКС наклав арешт на таке майно Яценка: вісім житлових будинків, дві квартири, гараж, 20 земельних ділянок, шість автомобілів, два причепи, судно і корпоративні права в ПрАТ «УАПКТІ «Укрстальпроект» в розмірі 8,13%. Водночас суддя відмовив накласти арешт на корпоративні права Ганни Яценко у ТОВ «Авіапарк», корпоративні права Євгенії Кривенко у ТОВ «Фінтех Бенд», ТОВ «Естейт Сіті», ТОВ «Ейсі Дісі Ппроцессінг» та депозитний рахунок Яценка у Монобанку.
https://www.slovoidilo.ua/2021/03/12/no ... no-yacenka

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 15 березня 2021, 19:22

НАБУ повідомило Дубілету про нову підозру у справі ПриватБанку
ЕКОНОМІКА 15 березня 2021, 17:23
Національне антикорупційне бюро повідомило про нові підозри колишньому топменеджменту комерційного ПриватБанку за розтрату 8,2 млрд грн напередодні його націоналізації.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«15 березня детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили про підозру у розтраті 8,2 млрд грн колишнім голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк». Дії всіх осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366 КК України. Підозри погодила генеральний прокурор», – інформує бюро.
СпойлерРозкрити
За даними «Слово і діло», один із підозрюваних є колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет.

Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Як відомо, 25 лютого Вищий антикорупційний суд заарештував експершого заступника голови ПриватБанку Володимира Яценка з альтернативою 52,21 млн грн. Пізніше за нього внесли цю суму і він вийшов з-під варти. За версією слідства, Яценко у змові з колишнім головою правління ПриватБанку Олександром Дубілетом і екскерівницею департаменту фінансового менеджменту банку Оленою Бичихиною розтратили майже 137 млн грн. Як вважають органи правопорядку, ці гроші за день до націоналізації ПриватБанку безпідставно перерахували страховій компанії «Інгосстрах». Ця фірма визнана Національним банком України пов'язаною із власниками ПБ. До того ж, за даними слідства, власниками СК «Інгосстрах» був Яценко та інші службовці ПриватБанку.

Зазначимо, що нещодавно СК «Інгосстрах» повернула ці кошти ПриватБанку, не вказуючи на це підстав. На думку слідства, це зробили аби приховати склад злочину.

Нагадаємо, 22 лютого НАБУ і САП посадили чартерний літак із топфігурантом справи ПриватБанку. З'ясувалося, що йдеться про колишнього першого заступника глави правління банку Володимира Яценка. Підозру йому підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

У НАБУ пізніше підтвердили затримання колишнього заступника голови правління ПриватБанку. Як повідомили в органі, експосадовець ПриватБанку планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. У НАБУ додали, що детектив у справі та директор органу звернулися до Державіаслужби, щоби літак здійснив посадку в аеропорту «Бориспіль».

главспец
Повідомлень: 14430
З нами з: 26 березня 2018, 12:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення главспец » 15 березня 2021, 19:39

Фрося писав: Національне антикорупційне бюро повідомило про нові підозри колишньому топменеджменту комерційного ПриватБанку за розтрату 8,2 млрд грн напередодні його націоналізації.
ну, тупые! (с) а если заранее, не «напередодни»?!
Вот чего-то мне подсказывает, что высший менеджмент банков не настолько тупой, ну по определению...
Можешь себе представить кассирку в супермаркете, которая пытается украсть (незаметно!)часть выручки из кассы?

п.с.
не, ну лохи схавают.

Аватар користувача
Фрося
Повідомлень: 59495
З нами з: 23 березня 2018, 22:13

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення Фрося » 25 березня 2021, 19:42

Розтрата 8,2 млрд грн ПриватБанку: експосадовиці визначили запобіжний захід
Вищий антикорупційний суд визначив млн грн застави колишній начальниці департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надії Конопкіній, яку Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до розтрати 8,2 млрд грн.

Таке рішення 25 березня ухвалила слідча суддя ВАКС Віра Михайленко, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу відносно Надії Конопкіної – задовольнити частково. Обрати підозрюваній Надії Конопкіній запобіжний захід у вигляді застави розміром 2,744 млн грн», – оголосила суддя.

Також на підозрювану поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; не відлучатися з населеного пункту, в якому проживає, без дозволу; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками і здати на зберігання закордонні паспорти.

Як відомо, НАБУ повідомило про підозру трьом особам у розтраті 8,2 млрд грн. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Нагадаємо, НАБУ також повідомило про підозру ще трьом екстоп-менеджерам ПриватБанку у розтраті майже 137 млн грн. У цій справі заарештували ексзаступника голови правління ПБ Володимира Яценка. Пізніше він вийшов із СІЗО під заставу

Аватар користувача
M_M
Повідомлень: 13717
З нами з: 22 березня 2018, 14:45

Re: Яценко затриман у справи ПриватБанку

Повідомлення M_M » 29 березня 2021, 19:02

Колишнього голову правління "Приватбанку" Олександра Дубілета оголосили в розшук

Відповісти